Zagadka w końcu została rozwiązana. W play-inach IEM Katowice wystąpi Wisła Kraków, która tym samym zajmuje w turnieju slota Illuminar.

Wróćmy do początków całego zamieszania. Zwycięstwo na ESL Mistrzostwa Polski Zima 2020 gwarantowało zwycięzcy slota na Play-in IEM Katowice. Tytuł mistrzowski zgarnęli gracze ówczesnego Illuminar, którzy jednak w 2021 rozpadli się na kilka innych zespołów. Organizacja obecnie jest w stanie zawieszenia, zawodnicy zaś nie utworzyli nowego składu, w którym obecne byłoby minimum trzech aktualnych mistrzów Polski. Tym samym slot stanął pod znakiem zapytania.

Teraz poznaliśmy zespół, który zastąpi iHG na najważniejszym polskim turnieju roku. Będzie to Wisła Kraków, czyli obecny wicemistrz Polski ESL. Biała Gwiazda jest w trakcie poszukiwania zastępstwa dla mynia – testowany był Goofy, a także phr. Póki co nie wiemy, który z nich, a może jeszcze ktoś inny dołączy do drużyny SZPERA.

Oprócz Wisły, która zastąpi Illuminar, do turnieju rzutem na taśmę dostały się jeszcze dwa zespoły. Są to NiP oraz Team One, które zastąpią TYLOO, a także Chaos.

Wisłę czeka olbrzymie wyzwanie. Faza play-in jest co prawda „przystawką” przed daniem głównym, ale tylko z nazwy. Na turnieju pojawią się takie zespoły jak BIG, Cloud9, Complexity, fnatic, MIBR, OG, Liquid czy mousesports. Do IEM Katowice awansuje osiem z szesnastu uczestników. Start turnieju zaplanowano na 16 lutego.