Dzisiejszy dzień nie będzie łatwy dla polskich drużyn i trenerów. Nasze oczy najbardziej skierowane będą jednak w stronę Wisły Kraków, która już dziś może awansować na V4 Future Sports Festival.

Wisła Kraków stanie przed wielką szansą awansowania na V4 Future Sports Festival 2021.  Wystarczy, że ekipa SZPERA pokona dziś Fiend, co może nie być takie łatwe, bo Bułgarzy są ostatnio w naprawdę dobrej strony, czego nie można powiedzieć o naszych rodakach.

Dawno nie było nam dane oglądać polskiej drużyny na LAN-ie z pulą nagród, przekraczającą 100 tysięcy dolarów. To już niedługo na pewno się zmieni, bo nawet jeżeli Wiśle nie uda się awansować na V4 Future Sports Festival z głównych europejskich kwalifikacji, to i tak zobaczymy tam naszego przedstawiciela. Zwycięzca turnieju o Puchar Narodowej Drużyny Esportu zagwarantuje sobie bowiem bezpośredniego slota na wydarzenie, w którym do wygrania będzie aż 150 tysięcy dolarów.

Turnieje z serii V4 Future Sports Festival są dla nas dosyć szczęśliwe. W 2018 roku Virtus.pro zajęło w Budapeszcie drugie miejsce, przegrywając w finale mousesports. Wówczas mogliśmy mieć wrażenie, że legendarny polski zespół pomału się odbudowuje na nowo.

Dziś do rywalizacji przystąpi także Anonymo, które w ESL Mistrzostawch Polski podejmie TPT. Przygodę z play-offami ESEA Advanced będzie kontynuowało natomiast HONORIS oraz prowadzone przez kubena MAD Lions.

  • 18:00 – HONORIS vs Lilmix (ESEA Advanced)
  • 19:30 – Wisła Kraków vs Fiend (V4 Future Sports Festival 2021 International Cup)
  • 20:30 – MAD Lions vs Finest (ESEA Advanced)
  • 20:30 – TPT vs Anonymo (ESL Mistrzostwa Polski)
  • 21:45 – Anonymo vs TPT (ESL Mistrzostwa Polski)