Wisła All iN! Games Kraków wykonała sobotnie zadanie. Pokonała 777 i awansowała do kolejnego etapu Malta Vibes Knockout Series 5, w którym zobaczymy jeszcze UNGENTIUM i x-kom AGO.

  • Poland Wisła All iN! Games Kraków 2:0 Norway 777

Seria BO3 z udziałem wyżej podanych ekip wystartowała na Mirage'u, czyli mapie wybranej przez Białą Gwiazdę. Spotkanie od początku było wyrównane, choć w pewnym momencie to 777 przejęło inicjatywę. Dzięki temu aktualne TOP 1 Norwegii wypracowało rezultat 9:6, z którym przeniosło się do ofensywy. W niej podopiecznym Snorre'a „fletch” Graneruda również dobrze się grało, lecz gdy stanęli przed trzema szansami, aby zamknąć rywalizację, nie wykorzystali ani jednej dzięki czemu doszło do dogrywek. Po dodatkowych potyczkach lepszym zespołem okazała się Wisła All iN! Games Kraków, która triumfowała nad przeciwnikiem 25:23.

Zmagania na pierwszej lokacji trwały naprawdę długo, gdyż łącznie 48 rund, ale drużyny pokazały na Anciencie, że wcale nie były zmęczone. Zaserwowały bowiem kolejne emocjonujące starcie, które zwieńczyło się dopiero w 30. odsłonie. Tym razem jednak to nie grono Grzegorza „szpero” Dziamałka cieszyło się po ostatnim fragu, tylko 777 Esports, które wygrywając 16:14 doprowadziło do trzeciego pojedynku.

Miał on miejsce na Overpassie, na którym odświeżona Wisła Kraków występowała już trzy razy – w dwóch meczach była górą i w jednym przegrała. Dziś zaliczyła na nim udane rozgrywki, gdyż po CT zgarnęła 12 punktów, a w ataku postawiła kropkę nad „i” zwyciężając 16:5.

Michał „snatchie” Rudzki i spółka po pokonaniu 777 – 2 do 1 awansowali do następnej części Malta Vibes Knockout S5 – fazy pucharowej, w której na start zmierzą się z x-kom AGO. Czekają nas zatem polskie derby. Warto jeszcze przypomnieć, że w zawodach jest UNGENTIUM, które podejmie K23.