Pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do Majora za nami. Poważny krok ku awansowi wykonała Wisła Kraków, która jutro podejmie BIG.

Sześciu Polakom udało się przebrnąć przez pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do Majora. Z biasnem 6-0 wtorkowy wieczór kończy Wisła Kraków, ale i OG, w którego składzie występuje rzecz jasna mantuu. Najlepsze zespoły walkę o awans wznowią jutro. Szczególnie ciężkie zadanie czeka zespół spod Białej Gwiazdy, który trafił najprawdopodobniej na najtrudniejszego rywala w całej stawce.

Zaraz po IEM-ie Wisła Kraków ponownie będzie miała okazję stawić czoło ekipie z absolutnego światowego topu. Jutrzejszym rywalem Białej Gwiazdy w kwalifikacjach do Majora będzie BIG. Polacy podejmą 12. drużynę globu, która w ostatnim czasie pokonała dwukrotnie Astralis, ale i FaZe. Polacy zdecydowanie nie będą więc faworytem w tym starciu, lecz gra w roli underdoga raczej nie będzie przeszkadzała ekipie Goofyego. Wciąż nie wiemy w dodatku, czy do gry na mecz z Berlin International Gaming wróci jedqr, którego dziś zastępował rallen ze względu na problemy zdrowotne Grzegorza.

Rywalem OG w 1/16 kwalifikacji do Majora będzie natomiast cowana, która dziś napsuła sporo krwi polskim kibicom. Niemiecki zespół zdołał wyeliminować z rozgrywek MAD Lions MICHA oraz Forsaken.