Wisła All iN! Games Kraków nie będzie kontynuowała sezonu w tym samym składzie. Drużyna postanowiła przesunąć Kubę „Markoś” Markowskiego na ławkę rezerwowych. Jego miejsce do końca roku zajmie Wiktor „mynio” Kruk.

Kuba „Markoś” Markowski zasilił szeregi Wisły All iN! Games Kraków w czerwcu. Trzeba przyznać, że pod kątem strzeleckim zameldował się w drużynie w świetnym stylu. Jego statystyki robiły wówczas ogromne wrażenie. Do tego to właśnie ze wspomnianym snajperem Biała Gwiazda zwyciężyła polskie kwalifikacje do V4, dzięki czemu pojawiła się na liście uczestników International Cupa, z którego następnie awansowała na LAN-a w Budapeszcie.

Zanim jednak Wisła poleciała na V4 Future Sports Festival miała do rozegrania jeszcze dwa turnieje offline – Puchar Narodowej Drużyny Esportu ESL Mistrzostwa Polski – Finały. Podczas pierwszego z wymienionych nie poradziła sobie zbyt dobrze, ale za to wygrała zdecydowanie ważniejsze zawody, czyli właśnie ESL MP zgarniając slota w ESL Pro League Conference oraz IEM Katowice 2022 Play-in.

Problem w tym, że po zdobyciu tytułu mistrza podopieczni Mariusza „loord” Cybulskiego totalnie zawiedli w ramach V4 odpadając już na etapie numer jeden. Po powrocie do domu zespół przystąpił do rywalizacji o miejsce w ESL Pro League, lecz również nie popisał się w tych zmaganiach formą. W efekcie skład Grzegorza „szpero” Dziamałka postanowił coś zmienić, aby odświeżyć się przed kolejnymi rozgrywkami, w których weźmie udział. Przeniósł zatem Markosia na ławkę rezerwowych, a lukę po nim tymczasowo łatać będzie Wiktor „mynio” Kruk, który miał okazję w przeszłości działać z Wisłą Kraków – to właśnie po przygodzie z nią trafił do Anonymo Esports.

Wygląda więc na to, że do roli snajpera w Wiśle wróci szpero – przynajmniej dopóki dywizja będzie współpracowała z myniem, który oczywiście AWP-erem nie jest. Kto wie, może powrót Kruka okaże się strzałem w dziesiątkę i potrwa dłużej, niż tylko do końca sezonu? Odpowiedź na to pytanie będzie pewnie zależała od rezultatów.

Skład Wisły All iN! Games Kraków wygląda tak:

  • Poland Krzysztof „Goofy” Górski
  • Poland Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Poland Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Poland Tomasz „phr” Wójcik
  • Poland Wiktor „mynio” Kruk
  • Poland Mariusz „loord” Cybulski – trener
  • Poland Kuba „Markoś” Markowski – rezerwowy