Podopieczni boskacza spędzili miniony weekend w Katowicach występując na finałach ESL Mistrzostw Polski. Ostatecznie w ramach polskich rozgrywek zajęli 3/4 miejsce, które zapewniło im slota w ESEA Climber Cup.

Wisła All! in Games Kraków ma za sobą naprawdę udany sezon ESL MP. W fazie zasadniczej szpero i spółka zaprezentowali nam kawał dobrego CS-a, który ostatecznie dał im drugie miejsce w tabeli. Dla przypomnienia – dzięki temu drużyna kap3ra nie musiała rozgrywać ćwierćfinału, tylko bezpośrednio dostała się do półfinałów, które odbyły się w ESL Arenie.

Na LAN-ie grono morelza dalej wyglądało całkiem solidnie. Mierząc się z Illuminar Gaming nie odpuszczało i walczyło do samego końca. Mimo tego, po trzech mapach musiało uznać wyższość enemy i tym samym straciło szansę na zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice 2020 oraz zdobycie pucharu jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski.

Jak się jednak okazało – Wisła nie wyjechała z Katowic z niczym. Poza brązowymi medalami reprezentanci krakowskiej organizacji otrzymali miejsce na liście uczestników ESEA Climber Cup, czyli zmagań, z których dwa najlepsze zespoły przejdą do relegacji ESEA MDL. Rywalizacja startuje już jutro, a pierwszym przeciwnikiem formacji jedqra będzie włoski skład HSL. Widowisko zaplanowane zostało na godzinę 18:00.