Reprezentanci Virtus.pro, Actina PACT oraz Wisła All in! Games Kraków przez minione kilka dni występowali w relegacjach ESEA MDL S32. Podopiecznym kubena i ekipie szpero udało się zgarnąć slota w przyszłej edycji rozgrywek, natomiast lunAtic i spółka obeszli się jego smakiem.

W barażach zobaczyliśmy łącznie 16 zespołów. Każdy z nich miał jasny cel – wywalczyć sobie miejsce w 33. sezonie przedsionka ESL Pro League. Jak jednak zazwyczaj w zawodach bywa, nie wszyscy po ich zakończeniu mogli być szczęśliwi. W puli nagród znalazły się cztery sloty do ESEA MDL S33, które zgarnęli zawodnicy niżej podanych organizacji.

  • Poland Virtus.pro
  • Poland Wisła All! in Games Kraków
  • Germany Unicorns of Love
  • Sweden GamerLegion

VP, tak samo jak UoL dość szybko dopięło swego. Ci pierwsi pokonali 2:1 OFF-SET i 2:0 GamerLegion, zaś drudzy zwyciężyli z defusekids oraz Actina PACT – oba widowiska zakończyły się wynikiem 2:1. Jeżeli chodzi natomiast o Wisłę All! in Games Kraków GL, to ich droga była nieco dłuższa. Polacy w meczu numer jeden ulegli AGF – 1:2, przez co dalszą rywalizację kontynuowali w dolnej drabince. Pokazali jednak w niej klasę wygrywając 2:0 z Ambush, 2:1 z dk i 2:0 ze składem lunAtica. Podobny scenariusz przeżyła drużyna dennisa, która triumfowała 2:1 z gronem raalza, a w kolejnych zmaganiach przegrała 0:2 z Virtusami. Ostatnie spotkanie grała więc z nożem na gardle, ale koniec końców wiemy, że nie miało to na nią negatywnego wpływu. Okazała się bowiem lepsza od FATE – 2:1.