Nie samym ESL MP człowiek żyje. Dziś będziemy się emocjonować również pojedynkiem Wisły All in! Games Kraków ze Sprout w play-offach ESEA MDL.

Dzisiejszy dzień nie jest wyjątkowy tylko ze względu na fazę pucharową ESL Mistrzostw Polski. Owszem, nie ulega wątpliwości, że to właśnie ona zwróci uwagę większości kibiców, jednak trzeba również pamiętać, że także na scenie międzynarodowej odbędzie się bardzo ważny mecz, w którym wystąpi łącznie 7. Polaków. Mowa Wisła All in! Games Kraków kontra Sprout, czyli spotkaniu w formacie BO3 w ramach play-offów ESEA MDL S35.

Przypominamy, że w tej edycji rozgrywek najlepsze 8 zespołów rywalizuje nie tylko o zastrzyk gotówki z puli nagród wynoszącej $30 000, ale przede wszystkim o awans do ESL Pro League. Drużyna, która okaże się być najlepsza zapewni sobie grę w lidze przeznaczonej dla czołówki Counter Strike'a. Polscy fani wiele by dali, żeby zobaczyć w niej polski akcent w postaci Białej Gwiazdy lub duetu Michał „snatchie” Rudzki & Paweł „dycha” Dycha.

Potyczka z Wisłą Kraków Sprout w roli głównej rozpocznie się o 15:00. Patrząc wyłącznie na ranking HLTV, to faworytem w pojedynku jest niemiecko-polskie grono, natomiast Grzegorz „szpero” Dziamałek i spółka niedawno podczas półfinału Nine to Five 5 udowodnili, że potrafią z nim wygrywać. Pokonali wtedy podopiecznych Niclasa „enkay J” Krumhorna wynikiem 2:1, a później zwyciężyli całe zmagania. Zapowiada się zatem niezłe widowisko, bowiem jedni będą chcieli powtórki z rozrywki, a drudzy odegrania się na przeciwniku. Komu uda się zrealizować plan dowiemy się popołudniu.

Warto podkreślić, że wspomniane zawody rozgrywane są w systemie podwójnej eliminacji. Oznacza to, że jeżeli dana formacja przypadkiem przegra jedno starcie, dalej może walczyć o swoje. Dopiero po dwóch porażkach kończy przygodę z aktualnym sezonem ligi.

  • 15:00 Germany Sprout vs. Poland Wisła All in! Games Kraków – transmisja