Przed nami półfinał Nine to Five 5 z udziałem 7. Polaków. Wisła All in! Games Kraków podejmie Sprout!

Biała Gwiazda otrzymała wczoraj prezent od MIBR. Mimo, że przegrała z Virtus.pro w pierwszej rundzie play-offów wspomnianych rozgrywek, to i tak wystąpiła w ćwierćfinale, ponieważ przejęła slota po brazylijskiej ekipie, która postanowiła odpuścić sobie rywalizację w 9to5 i skupić się w pełni na BLAST Premier Fall Series, w którym wciąż walczy o nagrodę główną, czyli awans na finały.

Podopieczni Mariusza „loord” Cybulskiego po trzech mapach zwyciężyli z K23 i takim sposobem znaleźli się w półfinale turnieju, który rozpocznie się dziś o 9:00. Na serwerze poza Grzegorzem „szpero” Dziamałkiem i spółką pojawią się reprezentanci Sprout, którzy dotarli do tego etapu po wygranej 2:1 z odświeżoną formacją Copenhagen Flames. Trzeba więc przyznać, że szykuje nam się ciekawe widowisko i jedno jest pewne. Będziemy mieli polski akcent w Wielkim Finale Nine to Five 5. Pytanie jednak czy w postaci pięciu graczy z Wisły Kraków, czy duetu Paweł „dycha” Dycha & Michał „snatchie” Rudzki z niemieckiej organizacji.

Jeżeli spojrzymy na światowy ranking HLTV, to zdecydowanym faworytem w wyżej podanym pojedynku jest grono Denisa „denis” Howella. Co prawda ma ono za sobą niezbyt udane zamknięte kwalifikacje, z których ostatecznie nie dostało się na IEM Beijing-Haidian, ale dalej jest bardzo solidnym zespołem, który niejednokrotnie, gdy był w gazie, po prostu dominował przeciwnika. Przed Wisłą All in! Games Kraków zatem ciężkie zadanie, natomiast chyba nikt się nie spodziewał, że w tak dalekiej fazie wydarzenia będzie łatwo. Tutaj nie ma już słabych drużyn i każdy liczy się w grze o najwyższy stopień podium.

W drugim półfinale, który odbywał się będzie o tej samej godzinie x6tence zmierzy się z MAD Lions. Będziemy więc świadkami duńskich derbów między składami, które dokonały ostatnio paru zmian. Zobaczymy, która paczka poradzi sobie lepiej.