Biała Gwiazda dalej dzielnie walczy! Podopieczni Mariusza „loord” Cybulskiego pokonali dziś Nexus w fazie pucharowej ESEA MDL, w której stawką są nie tylko pieniądze, ale także slot w ESL Pro League!

• Poland Wisła All in! Games Kraków 2:0 Romania Nexus

Zmagania rozpoczęły się od Inferno wybranego przez rywala naszych rodaków. Nexus nie wyglądało na nim jednak zbyt groźnie. Grzegorz „szpero” Dziamałek i spółka z łatwością wygrali pierwszą połowę wynikiem 11:4 prezentując się solidnie w defensywie, a następnie dopięli swego w ataku pokonując enemy – 16:7.

Rywalizacja po krótkiej przerwie na Trainie była nieco bardziej wyrównana. Wisła All in! Games Kraków na swojej mapie nie była w stanie w ofensywie zdominować przeciwnika, natomiast i tak na półmetku posiadała prowadzenie – 8:7. Kiedy przeniosła się do CT – znacznie oddaliła się od Nexus rezultatem. Nie udało jej się jednak zamknąć meczu w 30 rund, ponieważ grono Adriana „XELLOW” Guță nieoczekiwanie się obudziło i zrobiło comeback do 15:15. Potrzebne były zatem dogrywki, ale na szczęście to Polacy wyszli z nich zwycięsko – 22:20.

Tym samym Wisła Kraków dalej ma szansę na zdobycie slota w ESL Pro League. Na ich drodze w kolejnej rundzie dolnej drabinki play-offów ESEA MDL stanie wygrany pojedynku Sprout vs. HellRaisers.