Przyszedł czas na zmiany w znanej, amerykańskiej formacji Winterfox. Derek „desi” Branchen po kilku miesięcznej współpracy z organizacją, zwolni miejsce dla nowego zawodnika.

W tym roku doszło tylko do jednej modyfikacji w obrębie amerykańskiego zespołu. Niecałe dwa miesiące temu na miejsce trenera Jared'a „oso” Hartman wszedł Mike „paradox” Stanowski. Oprócz tej roszady, skład pozostawał względnie stały. W 2016 roku drużyna występowała między innymi na takich wydarzeniach jak: Americas Minor Championship 2016 – Columbus (3-4 miejsce), iBUYPOWER Invitational 2016 – Spring (9-10 miejsce) oraz kwalifikacjach do DreamHack Austin 2016 (5-8 miejsce). W ESL Pro League Season 3 gracze znajdują się na ósmej pozycji, co gwarantuje im pozostanie w lidze.

Winterfox postanowiło dokonać zmiany, aby zespół mógł się skutecznie rozwinąć. Derek „desi” Branchen opuści skład, a na jego miejsce wejdzie Warren „hades” Rettich, zawodnik znany ze swojej gry w formacji Denial oraz SKDC. Obecnie nie są znane dalsze plany Branchena, jednak organizacja podkreśla, że każda drużyna zainteresowana zawodnikiem, może się z nim skontaktować za pomocą portali społecznościowych. Pozostaje Nam czekać na wyniki, jakie przyniesie transformacja.

Winterfox:

United States Alexander „LeX” Deily
France David „Xp3” Garrido
United States Todd „anger” Williams
United States Kyle „flowsicK” Mendez
Canada Warren „hades” Rettich