Wisła Kraków poznała swoich grupowych rywali w ESL Challenger League Season 40 (dawniej ESEA Premier). Polski zespół rozgrywki rozpocznie od pojedynku z GamerLegion.

Wraz ze zmianą nazwy rozgrywek idą także inne transformacje. Z modyfikowana została także sama forma rozgrywek. Tym razem szesnaście zespołów nie zostanie podzielone na dwie ośmiodrużynowe dywizje, a cztery czterodrużynowe grupy, co wprowadzi do ESL Challenger League Season powiew świeżości.

Jeżeli już mowa o samych grupach, to Biała Gwiazda trafić mogła zdecydowanie lepiej. Wisła Kraków znalazła się w grupie C wraz z GamerLegion, ECSTATIC oraz 1shot. Polski zespół sprawdzi więc się na tle dwóch mocnych rywali, którzy obecnie okupują miejsca w pierwszej trzydziestce rankingu HLTV. Niewygodnym dla ekipy SZPERA przeciwnikiem może okazać się także rosyjski zespół pod przywództwem LostDF, który w weekend zdołał pokonać drużynę Snaxa oraz ex-DBL PONEY.

Wisła Kraków będzie jedynym polskim zespołem, który zagra w 40. sezonie ESL Challenger League Season 40. Do samego końca mieliśmy nadzieje, że na zapleczu ESL Pro League powalczy również PACT, lecz zespół MINISE’A wczoraj nie był w stanie nawiązać walki z Nemigą i ostatecznie następne miesiące spędzi w dywizji Advanced.

Grupa Wisły Kraków w ESL Challenger League Season 40:

  • Poland Wisła Kraków
  • Denmark ECSTATIC
  • Sweden GamerLegion
  • Russian Federation 1shot