Już jutro, po raz kolejny rozpoczną się zmagania o $25,000 oraz bootcamp na Malcie. Na liście uczestników znalazło się między innymi Illuminar, AVEZ oraz Honoris.

Naszych rodaków będziemy mogli oglądać w trzech różnych grupach. Awans do playoffów będzie w teorii najcięższym zadaniem dla Illuminar. Formacja Snaxa będzie musiała rywalizować z Syman, Hard Legion oraz GamerLegion. Każdy mecz będzie zatem na bardzo wyrównanym poziomie. Ciężkie zadanie stoi również przed AVEZ. Ośmiornice natrafiły w grupie na zwycięzcę poprzedniej edycji – Gambit Youngsters. Poza nimi zobaczymy jeszcze Apeks oraz Natus Vincere Junior.

W Honoris pokładamy największe nadzieje na awans. Forma drużyny NEO pozostawia wiele do życzenia, lecz zwycięstwo z SG.pro powinno być formalnością, a CR4ZY również nie wydaje się przeciwnikiem niemożliwym do pokonania. Co prawda ostatnie rezultaty na tę ekipę, nie napawają optymizmem, lecz może tym razem Polacy dobrze przygotują się pod rywala. Najcięższym oponentem jest ewidentnie Nordavind, lecz warto przypomnieć, że z grupy wychodzą dwie formacje.

W puli nagród Eden Arena Malta Vibes Week 5 jest $40,000. Zwycięzca zgarnie ponad połowę tej kwoty oraz wyjazd na Maltę. Drużyny mają zatem o co walczyć. Liczmy, że po raz kolejny zobaczymy finał z udziałem naszych rodaków. Przypomnijmy, że trzecią edycję wygrało Illuminar, a x-kom AGO zgarnęło srebro podczas pierwszego tygodnia.