Polska flaga przy ENCE? Na to będziemy musieli prawdopodobnie jeszcze zaczekać. Według neLa z 1pv.fr piątym graczem międzynarodowej ekipy zostanie Pavle „maden” Bošković.

ENCE w 2021 roku przestało trzymać się tylko i wyłącznie fińskiej sceny CS:GO przy wyborze zawodników do dywizji. Uznało, że warto stworzyć międzynarodowy zespół, do którego trafili m.in. Paweł „dycha” Dycha mający za sobą epizod w Sprout i doświadczony prowadzący Marco „Snappi” Pfeiffer. Dziś już wiemy, że wspomniana decyzja opłaciła się organizacji, bowiem nowa paczka na ich pokładzie niesamowicie się rozwinęła.

Dotarcie do play-offów ESL Pro League S13ESL Pro League S14, srebrny medal IEM Fall EU, solidny występ na PGL Major Stockholm, czyli najbardziej prestiżowym wydarzeniu w sezonie oraz zwycięstwo kilku mniejszych rozgrywek. To wszystko potwierdza, że podopieczni Eetu „sAw” Sahy dzielnie pracowali i starali się wyciągnąć jak najwięcej mogli z minionych 12. miesięcy.

Przed nadchodzącymi zmaganiami w 2022 ENCE musiało sobie natomiast zadać pytanie czy chce pozostać w tym składzie, czy może jednak coś zmienić i spróbować się wzmocnić. Ostatecznie wybrało opcję numer dwa, przesuwając na ławkę rezerwowych Joonasa „doto” Forssa. Część społeczności wierzyła, że lukę po nim załata któryś z naszych rodaków – zwłaszcza po tym, jak analityk drużyny wrzucił podgrzewającego temat tweeta, lecz koniec końców raczej jeszcze nie zobaczymy polskiej flagi przy ENCE. Na łamach 1pv.fr pojawiły się doniesienia od neLa, z których wynika, że nowym nabytkiem fińskiego klubu będzie Pavle „maden” Bošković, który od listopada przebywa na liście transferowej FunPlus Phoenix.

Jaki dla madena był poprzedni rok? Pod kątem wyników raczej średni. Dobrze się zaczął, bo od zajęcia drugiego miejsca podczas DreamHack Open January i wygranej Snow Sweet Snow 1, ale później było tylko gorzej, aż doszło do rozpadu zespołu. Indywidualnie Pavle prezentował się całkiem w porządku – rating 2.0 na poziomie 1.08, IMPACT 1.16 i ADR 79.5, to niezłe statystyki przy sytuacji, w której znalazło się jego byłe grono.

Jeśli faktycznie zatem dojdzie do podpisania umowy Boškovića z ENCE, organizacja zyska stabilnego riflera, a jej pełna dywizja CS:GO wyglądać będzie tak:

  • Denmark Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Poland Paweł „dycha” Dycha
  • Poland Olek „hades” Miskiewicz
  • Israel Lotan „Spinx” Giladi
  • Montenegro Pavle „maden” Bošković
  • Finland Eetu „sAw” Saha – trener