Długo slot trenerski w Evil Geniuses nie pozostawał wolny. Następcą Wiltona „zews” Prado będzie Damian „daps” Steele, który został tym samym nowym trenerem Michała „MICHU” Mullera i spółki.

Jest to tym samym wielki powrót do świata CS:GO w wykonaniu 27-latka. Przypomnijmy, jak wyglądała jego dotychczasowa kariera – Steele przez kilka lat grał dla różnych drużyn w Ameryce, a w 2020 roku związany był z Gen.G. We wrześniu ubiegłego roku postanowił rozstać się z organizacją, jednocześnie przenosząc się na Valoranta. Tam Kanadyjczyk reprezentował barwy NRG – robił to do 11 czerwca 2021 roku, kiedy to porzucił profesjonalne granie. Teraz poznaliśmy nową pracę dapsa.

Będzie nim trenowanie, na dodatek w świecie CS:GO. Jest to kompletnie nowa rola dla Steele'a. Ułatwieniem będzie dla niego znajomość niektórych swoich podopiecznych, czyli Vincenta „Brehze” Cayonte'a i Tsvetelina „CeRq” Dimitrova, z którymi grał kiedyś w jednym zespole i stworzył podwaliny pod obecne EG. Był wówczas in-game leaderem, przerzucenie się na trenerski slot wydaje się więc naturalną drogą rozwoju dla 27-latka.

daps zastąpi tym samym zewsa, który odszedł od EG 2 czerwca. Brazylijczyk był zdecydowanie bardziej doświadczonym trenerem, pełnił tę rolę w sześciu różnych w zespołach, w tym w Luminosity Gaming i SK Gaming, kiedy to obie te drużyny święciły największe triumfy. W Evil Geniuses 33-latek był obecny od kwietnia 2020 roku i jego największym osiągnięciem z drużyną było dotarcie do 1. miejsca rankingu HLTV,  a także wygranie kilku amerykańskich turniejów. daps będzie miał ciężkie zadanie przebić te sukcesy.