Hiszpańscy kibice nie mogli wyobrazić sobie piękniejszego scenariuszu. Movistar Riders przed własną publicznością pokonało Outsiders w finale ESL Challenger Valencia.

Jeżeli jeszcze rok temu ktoś powiedziałby nam, że Hiszpanie będą mieli zespół na scenie Counter-Strike’a, mogący rywalizować z europejską czołówką i wygrywający lanowe turnieje TIER1, podczas gdy my będziemy cieszyć się każdym pojedynczym zwycięstwem naszych rodaków, prawdopodobnie wybuchlibyśmy śmiechem. Dziś to jednak hiszpańscy kibice mają swój wyjątkowy wieczór – Movistar Riders sięgnęło po mistrzostwo ESL Challenger League Valencia, pokonując w wielkim finale Outsiders.

Movistar Riders już w fazie grupowej spisywało się doskonale. Hiszpański zespół rozgromił 16 do 0 HUMMER, a następnie w równie imponujący sposób pokonał 16:3 brazylijskie MIBR. W półfinale Hiszpanie również nie napotkali specjalnego oporu ze strony rywali – alex i spółka wygrywali wynikiem 2 do 0 ze Sprout i awansowali do wielkiego finału ESL Challenger League, w którym zmierzyli się z Outsiders.

Po pierwszej mapie nic nie wskazywało na to, że będziemy świadkami niespodzianki. Outsiders bez większych problemów wygrało potyczkę na Inferno. Movistar Riders niesione jednak przez niesamowity doping hiszpańskich kibiców potrafiło dokonać czegoś niesamowitego i pokonując Rosjan dwukrotnie wynikiem 16 do 14 na Overpassie i Vertigo, zdołało odmienić losy tej serii, wznosząc ku górze trofeum ESL Challenger Valencia 2022 przed własną publicznością.