To koniec przygody G2 Esports z WESG! Francuzi zostali pokonani w półfinale przez Windigo.

Bulgaria Windigo

2

Faza pucharowa
World Electronic Sports Games
Półfinał

Cache
(3:12; 12:3) (4:2)

Overpass
(9:6; 7:1)

France G2 Esports

0

Cache

Zmagania rozpoczęły się na mapie wybranej przez G2. Francuzi co prawda przegrali pierwsze dwie rundy, ale kompletnie się tym nie przejęli i już w trzeciej odsłonie zdobyli punkt numer jeden. Był to początek wielkiej dominacji. Gdy w ich ekwipunku pojawiły się zestawy granatów oraz karabiny, Windigo nie potrafiło sobie z nimi poradzić. Bułgarzy próbowali różnych ataków, ale kennyS i spółka byli perfekcyjni w obronie. Po piętnastu starciach na tablicy wyników widniało znaczące prowadzenie G2 Esports – 12:3.

Co prawda przewaga Francuzów była ogromna, ale bułgarska formacja się nie poddała i zaczęła powrót! Pierwszym krokiem był triumf w pistoletówce. Następnie z rundy na rundę Windigo się rozkręcało. Widać było, że podobnie jak G2, Bułgarzy znacznie pewniej czują się po stronie CT. Ekipa bubble'a stanęła nawet jako pierwsza przed szansą wygrania tej mapy, ale wtedy zespół shoxa doprowadził do dogrywki. Później okazało się, że nie miało to większego znaczenia, bo i tak SHiPZ i spółka zwyciężyli 19:17.

Overpass

Na Overpassie znacznie lepiej wyglądało Windigo. Widać było, że Bułgarzy są zmotywowani, aby skończyć ten półfinał wynikiem 2:0, natomiast Francuzi po porażce na Cache'u byli mocno przygnębieni. Nie radzili sobie z enemy, mimo że teoretycznie grali po łatwiejszej stronie – CT. Dopiero w końcówce pierwszej połowy G2 się obudziło i doprowadziło do rezultatu 6:9.

Nie była to jednak dobra zaliczka dla francuskiej formacji przed drugą połową. Windigo w pistoletówce numer dwa pokonało G2 Esports i mocno przybliżyło się do wygrania całego meczu. Nie musieliśmy długo czekać na zakończenie tego widowiska – 16:7.