Virtus.pro stoi przed ostatnią szansą, aby pozostać w europejskich finałach WESG i tym samym walczyć o miejsce na głównym wydarzeniu w Szanghaju. Zobaczmy jak potoczy się spotkanie Polaków z reprezentantami Serbii.

Wybór mapy:

Poland Virtus.pro odrzuciło Dust2
Serbia Guerilla Method odrzuciło Train
Poland Virtus.pro odrzuciło Cache
Serbia Guerilla Method odrzuciło Nuke
Poland Vrtus.pro odrzuciło Overpass
Serbia Guerilla Method odrzuciło Cobblestone
De_mirage pozostało
  • de_mirage

Runda nożowa wpadła na konto Polaków, którzy mogli rozpocząć grę po stronie broniącej. Pierwsze starcia zdecydowanie nie szły po myśli polskiego składu, zarówno pistoletówka jak „full buy” nie był w stanie uratować zespołu i Virtus.pro było zmuszone do gry bez pieniędzy na koncie. Punkty uciekały, a sytuacja robiła się coraz bardziej niestablina (4-0). Mimo że, wybrali stronę teoretycznie korzystniejszą, kompletnie nie potrafili odnaleźć się w tym meczu. Pierwszy punkt zgarnęli dopiero w szóstej rundzie, która okazała się kluczem do sukcesu (5-1). Małymi korkami polski skład zaczął rozpracowywać taktykę serbskiego zespołu i podeszli do gry z większą pewnością siebie. Walka była niesamowicie zacięta, żadna drużyna nie odpuszczała i starała się dawać z siebie dosłownie wszystko. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9-6 dla Virtus.pro, które napędziło na początku spotkania dużego strachu polskim kibicom.

Druga część meczu uśmiechnęła się w stronę Polaków, którym udało się zdobyć potrzebną pistoletówkę. Niestety dobry duch szybko ich opuścił, kiedy doszło do kolejnych starć. Guerilla Method wcale nie pozostawało bierne i każdy stracony punkt odbierali podwójnie. Przewaga zaczęła się zmniejszać, co doprowadziło do kolejnego remisu (10-10). Czas uciekał, jednak intensywność gry wcale się nie zmniejszała. Oba zespoły dynamicznie ruszyły w stronę końca spotkania odkrywając coraz więcej kart. Do końca nie było wiadomo kto sięgnie po upragnione zwycięstwo (12-12). Guerilla Method w pewnym momencie zaczęło tracić środki na koncie, co uniemożliwiło im zdobycie ostatnich punktów. Virtus.pro wykorzystało tę sytuację najlepiej jak potrafiło i tym sposobem wciąż powalczą w kwalifikacjach WESG. De_mirage kończy się wynikiem 16-13 dla Polaków.