Ekipa Ukrainy na samym początku kwalifikacji offline do WESG zagrała mecz z North Academy. Zeus wraz ze swoją drużyną zaprezentował się z dobrej strony i pokonał przeciwników.

Ukraine Ukraina

16

Faza grupowa
Kwalifikacje offline WESG
Grupa A

Mecz otwarcia

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Overpass.

Denmark North Academy

8

Patrząc na to, z jakich gwiazd składa się skład Ukrainy na WESG, można było stwierdzić, że formacja Zeusa jest tutaj faworytem. Zaczęli oni spotkanie po stronie terrorystów, natomiast North Academy musiało bronić ich ataków. Z początku Duńczycy nie radzili sobie najlepiej, ulegli w pistoletówce i dwóch następnych rundach. Dopiero gdy ekwipunek acoRa i spółki zaczął wyglądać porządnie, defensywa została poprawiona i ekipa Ukrainy nie miała już tak łatwo. Po chwili zrobił się remis 3:3 i wydawało się, że powoli inicjatywa przechodzi na stronę antyterrorystów. Połówka zrobiła się bardzo wyrównana. Ani jedni, ani drudzy w kolejnych rundach nie zamierzali odpuszczać. W końcówce, to drużyna, w której jednym z graczy był s1mple zagrała ładniej i wykręciła trzy punkty przewagi przed zmianą stron – 9:6.

Pistoletówka w drugiej części spotkania miała spore znaczenie dla North Academy, które potrzebowało jej, aby przybliżyć się znowu do rywali z Ukrainy. Duńczykom udało się w niej zwyciężyć, przez co w następnych starciach mieli ułatwione zadanie z powodu lepszych broni. Ekipa Zeusa natychmiast odpowiedziała grając force-buy. Dużą rolę odegrał markelof eliminując dwóch rywali z CZ75a na dolnym BS-ie. Duńska drużyna także spróbowała swoich sił ze słabszym ekwipunkiem, ale antyterroryści nie pomylili się w obronie bombsite'u A. Ostatecznie po chaotycznym początku mieliśmy 12:7 dla Ukrainy, która była już blisko zwycięstwa. W końcówce meczu Edward i spółka nie odpuścili enemy i dokończyli dzieło zniszczenia – 16:8.Ukraina bardzo dobrze rozpoczęła turniej w Barcelonie. Pokonali North Academy na mapie Overpass wynikiem 16:8. Pierwsza połowa była dość wyrównana i dopiero w drugiej ekipa Zeusa wyszła na większe prowadzenie, a w końcówce nie pozostawiła żadnych złudzeń kto króluje dzisiaj na Overpassie.