Ukraina zwyciężyła swoje ostatnie spotkanie w grupie A i zapewniła sobie awans do playoffów europejskich kwalifikacji WESG z drugiego miejsca. Drużyna Zeusa pewnie pokonała Endpoint wynikiem 16:5.

flaga-ukrainy-100x60cm

Ukraine Ukraina

16

Faza grupowa
Kwalifikacje offline WESG
Grupa A

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Nuke.

endpoint

Endpoint United Kingdom

5

Przebieg spotkania

Pierwsza pistoletówka została wygrana przez Ukrainę po szybkim ataku na górny bombsite. Terroryści spokojnie powiększyli prowadzenie do 3:0, dzięki wykorzystaniu przewagi wyposażenia. Pierwszy full był skutecznym rewanżem w wykonaniu Endpoint. Brytyjczycy ponowili sukces i walczyli o wyrównanie, lecz potknęli się na ostatniej prostej. To pozwoliło formacji s1mple'a odskoczyć z wynikiem na cztery oczka przed kolejnym przełamaniem. Na nieszczęście zawodników broniących, po zdobyciu punktu spotkał ich błyskawiczny rewanż. Dzięki lepszej sytuacji finansowej, Ukraina zdołała zapewnić sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Końcówka pierwszej części Nuke'a także została zdominowana przez faworyta spotkania. Nie oddał on już ani jednego punktu i po piętnastu rundach znacznie prowadził 12:3.

Druga pistoletówka zmniejszyła różnicę między obiema stronami. Jednak nawet wtedy Brytyjczycy nie potrafili wykorzystać przewagi wyposażenia. Reprezentacja Ukrainy uniknęła tego błędu i spokojnie przybliżała się do zgarnięcia trzech oczek w grupowej tabeli. Na jej koncie szybko pojawiło się aż jedenaście rund meczowych. Po chwili antyterroryści wykorzystali drugą z nich i zwyciężyli 16:5.