Space Soldiers pokonało Fnatic w meczu o trzecie miejsce podczas europejskich finałów WESG. Tym samym zarobili 10 000 dolarów i gwarancję lepszego rozstawienia podczas losowania światowych finałów.

Turkey Space Soldiers

2

Mecz o 3 miejsce
WESG 2018
Kwalifikacje europejskie

Mirage
16:6

Cobblestone
10:16

Inferno
16:14

Fnatic Sweden

1

Mirage

Spotkanie rozpoczęło się na mapie wybranej przez szwedzką formację. Początek pierwszej mapy należał, jednak w stu procentach dla Space Soldiers. Bez większych problemów wygrali oni rundę pistoletową, a w kilku kolejnych starciach ze świetnej strony pokazał się XANTARES. Szwedzi dopiero zdołali podźwignąć się w szóstej rundzie, kiedy to też udało im się zdobyć pierwszy punkt, a po chwili także kolejny. Turcy, jednak szybko odpowiedzieli i za sprawą trzech zabójstw Maj3ra zdobyli szósty punkt. Chwilę później ten sam zawodnik popisał się kolejnymi dwoma zabójstwami i zmusił przeciwnika do grania rundy eco. Szwedzi długo nie mogli się pozbierać i znaleźć sposobu na rozbicie defensywy przeciwnika. Udało im się przeprowadzić udany atak dopiero przy wyniku 2-10, gdzie dla kluczowe zabójstwa zdobył Brollan. Potem mieliśmy chwilowy pokaz dobrej gry w wykonaniu Flushy i koniec końców ostatnie trzy rundy pierwszej połowy wpadły na konta Szwedów.

Po zmianie stron ngiN mocno pokrzyżował plany graczy ze Szwecji, gdyż zdobył trzy zabójstwa z glocka i tym samym dał swojej drużynie jedenasty punkt. Gracze Fnatic, którzy w rundach eco zostali zdominowani przez rywala, musieli wygrać pierwszego fulla, żeby przedłużyć swoje szanse na wygranie wybranej przez siebie mapy. Niestety dla nich kompletnie nie poradzili sobie z pełni uzbrojonymi rywalami i szybki atak Space Soldiers praktycznie przesądził o wyniku Mirage.

Cobblestone

Turcy przystępowali do Cobblestone w bardzo dobrych nastrojach. Udało im się wygrać na wybranej przez rywali mapy, tak więc ich szanse na wygranie tego spotkania drastycznie wzrosły. Początek spotkania po raz kolejny należał do graczy z Turcji. Wygranie rundy pistoletowej i pierwszej rundy full dało im łącznie pięć punktów po stronie atakującej. Potem, jednak zdołali odpowiedzieć JW i Golden, którzy zdobyli po dwa zabójstwa w szóstej rundzie. W szczególności szwedzki snajper czuł się bardzo dobrze na tej mapie i jego zabójstwa dawały kolejne rundy Fnatic. W ten sposób formacja ze Szwecji zdobywała kolejne punkty, które pozwalały im odrobić stratę do przeciwnika. Tym razem to zawodnicy Space Soldiers byli kompletnie bezradni i tracili punkt za punktem, gdyż nie byli się w stanie przedostać nawet na strefę detonacji.  Udało im się to dopiero w czternastej rundzie, jednak to niewiele zmieniło i po pierwszej połowie tracili do przeciwników ze Szwecji trzy punkty.

Początek rundy pistoletowej przywrócił nadzieje Turkom, jednak zostały one szybko stłamszone, kiedy to flusha wygrał clutch jeden na dwóch i zdobył dziesiąty punkt dla swojej drużyny. Space Soldiers po chwili odpowiedziało w rundzie z pistoletami i kompletnie zniszczyli ekonomię swojego szwedzkiego rywala. Wykorzystując fakt, że przeciwnicy musieli grać z samymi pistoletami, zdobyli kolejne dwa punkty. Gracze Fnatic odpowiedzieli natychmiast po zakupieniu zestawu ak47 i tym samym pozostali na tej mapie na prowadzeniu. Turcy wygrali jeszcze jedną rundę, lecz przegranie kolejnego starcia z rywalami odbiło się na ich ekonomii i sprawiło, że Fnatic wyrównało stan rywalizacji.

Inferno

Decydującą mapę po raz kolejny o wiele lepiej rozpoczęli zawodnicy z Turcji. W pierwszy dwóch rundach pięć zabójstw zdobył MAJ3R, a na pierwszym fullu rywala XANTARES zdobył trzy zabójstwa. To doprowadziło do wyniku 4:0 i rundy eco po stornie Fnatic. Szwedzi zacisnęli zęby i z samymi pistoletami zdołali zdobyć swój pierwszy punkt na Inferno. Potem nastąpiła mała wymiana punktami, z której zwycięsko wyszli gracze z Turcji. Świetna gra XANTARESA doprowadziła jego drużynę do wyniku 9:2 po stronie broniącej. Wtedy też gracze Fnatic wzięli się za odrabianie strat. Przy pierwszej okazji trzy zabójstwa zdobył Brollan, następnie jego wyczyn powtórzył JW. Turcy zaczęli ryzykować i grać rundy force, co ostatecznie doprowadziło do tego, że po pierwszej połowie mieli tylko 3 punkty przewagi.

W rundzie pistoletowej po raz kolejny świetną grą popisał się XANTARES, który znowu zdobył trzy zabójstwa. Seria rund eco u Szwedów doprowadziła do wyniku 6-12. Ster w swoje ręce znowu wziął debiutant na wielkiej scenie, czyli Brollan, który przy pierwszej rundzie full zdobył trzy zabójstwa otwierające. Szwedzi zdołali doprowadzić do rundy eco u rywala, jednak przegrali w niej, mając sytuację trzech na jednego. Ta wygrana MAJ3Ra praktycznie przesądziła o losach spotkania. Zawodnicy Fnatic próbowali jeszcze odrobić straty do rywala i nawet zdołali wygrać aż cztery rundy z rzędu. W ostatnich dwóch rundach byli, jednak kompletnie bezradni, a po stronie tureckiej świetnie zaprezentował się Despe. Koniec końców to Space Soldiers zgarnęło trzecią lokatę w europejskich finałach WESG.