Rosja jest pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do playoffów WESG 2017. Drużyna electronica zdeklasowała Recca w swoim trzecim grupowym spotkaniu i może już szykować się na ćwierćfinał.

(13:2; 3:1)

Recca Indonesia

0

Cobblestone

Początek spotkania należał do reprezentantów Rosji, którzy przez pierwsze trzy rundy pozwolili rywalowi na zdobycie właśnie takiej liczby fragów. Recca odpowiedziało po dostaniu pełnego ekwipunku, lecz nie potrafiło ponowić tego sukcesu. To pozwoliło ekipie electronica powiększyć przewagę. Przed kolejnym przełamaniem antyterroryści odskoczyli na pięć oczek. Xccurate wraz z kolegami zaprezentowali wtedy drugi dobry atak, jednak moment później powtórzył się scenariusz z natychmiastowym resetem. Rosjanie na dobre przejęli inicjatywę i całkowicie dominowali nad oponentem. Od wyniku 6:2 oddali do końca połowy tylko jeden punkt i przed zmianą stron znacznie prowadzili 12:3.

Druga pistoletówka została zdobyta przez Indonezyjczyków. Faworyt spotkania nie czekał na fulla i odpowiedział już chwilę później grając force'a. Co więcej, terroryści uniknęli pomyłki przeciwnika, dzięki czemu spokojnie przybliżali się do tryumfu. Skuteczne ataki najpierw przyniosły jedenaście rund meczowych, a następnie szybkie zwycięstwo 16:4.

Reprezentanci Rosji kontynuowali dobrą grę na początku drugiej mapy. Ponownie wygrali trzy pierwsze rundy, a ponadto, nie dali się pokonać przeciwnikowi, kiedy ten posiadał pełne wyposażenie. Na tym nie poprzestali i dominowali jeszcze bardziej, niż na poprzedniej lokacji. Terroryści cały czas prezentowali solidną ofensywę i zapewnili sobie zwycięstwo połowy, zachowując przy tym czyste konto. Skuteczny rewanż w wykonaniu Recca nadszedł przy stanie 0:8. Drużyna z Indonezji została jednak po raz kolejny natychmiastowo przełamana. Przewaga ekonomiczna pozwoliła Rosjanom powiększyć prowadzenie. Do końca tej części mapy oddali oni jeszcze zaledwie jeden punkt i przed zmianą stron gromili oponenta 13:2.

Druga połowa rozpoczęła się od przegranej przez Rosję pistoletówki. Drużyna WorldEdita szybko odpowiedziała udanym forcem. Koniec spotkania był blisko, tym bardziej, że po chwili na koncie antyterrorystów znalazło się dwanaście punktów meczowych. Wykorzystali pierwszą szansę i wygrali 16:3.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.