Za nami cała masa spotkań rozegranych w ramach tzw. nieoficjalnych mistrzostw świata. Pomimo niewielu niespodzianek, warto podsumować co się dziś wydarzyło.

Poznaliśmy dziś zwycięzców czterech z ośmiu grup. Oznacza to, że osiem zespołów wywalczyło sobie awans do drugiej fazy grupowej, a drugie tyle może pakować się już do domu.

Grupa A

Pierwsze miejsce zajęło MVP PK, które wysoko wygrało wszystkie swoje mecze. Koreańczycy najwięcej „problemów” mieli z brazylijskim TeamOne, lecz oddali im zaledwie dziesięć punktów. Natomiast mieszkańcy Ameryki Południowej uplasowali się na drugim miejscu, zaliczając tylko jedną porażkę. Z turniejem pożegnali się tajlandzkie Alpha Red oraz kanadyjskie SubtLe, które od początku kwalifikacji nie wygrało ani jednego meczu.

Grupa B

Tutaj najlepsze okazało się GODSENT, które w ostatnim spotkaniu pokonało AGO Esports. Zarówno Szwedzi i Polacy bez problemu rozprawili się z B.O.O.T oraz Swole Patrol. Ekipa freakazoida nie wygrała w fazie grupowej ani jednego spotkania, zaś skład z Singapuru po pokonaniu Swole Patrol ogłosił, że rozstają się z jednym z graczy.

Grupa C

Tutaj dla niektórych zaskoczeniem mogła być wygrana reprezentacji Belgii z zespołem Wololos. Hiszpanie musieli uznać wyższość ekipy ScreaMa, przez co muszą zadowolić się drugim miejscem. Pakować się mogą drużyny Parallax oraz ViCi Gaming.

Grupa E

W ramach tej grupy rozegrane było tylko jedno spotkanie, o to kto zajmie w niej pierwsze miejsce. EnVyUs podjęło walkę z Bravado i bez żadnych problemów pokonali ich. Tym samym zapewnili sobie lepsze rozstawienie w kolejnym etapie turnieju.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje na temat turnieju możecie śledzić na naszej dedykowanej podstronie esportnow.pl/wesg-2017.