Dziś skład Kingiun rozegrał kolejne dwa spotkania w ramach europejskich kwalifikacji WESG. Zwyciężając dwa spotkania zagwarantowali sobie awans na finały WESG 2016, które odbędą się w Sznaghaju. Polacy wygrali wszystkie cztery mecze w swojej grupie.

Ich pierwsze spotkanie odbyło się na mapie Cache. W tej potyczce zmierzyli się ze składem LDLC Espoir (AlluM3tt3, TEKO, hqx, matHEND, Gauthierlelelele).

Poland Kinguin 16:3 France LDLC Espoir
mapa: de_cache

To spotkanie Polacy rozpoczęli po stronie antyterrorystów. Ich wrogowie w pierwszej rundzie, wybrali wejście na bombsite A. Dobre ustawienie Damiana „furlan” Kisłowskiego oraz odbicie Grzegorza „SZPERO” Dziamałka spowodowało zdobycie pierwszego punktu na konto graczy Kinguin. Pierwsza runda na pełnym wyposażenia była wejściem terrorystów na bombsite zamknięty. Niestety Polacy nie zdołali wyeliminować wszystkich terrorystów, co spowodowało, iż skład LDLC Espoir zdobył pierwszą rundę na swoje konto. W kolejnej rundzie Michał „MICHU” Müller, zdobywając trzy zabójstwa podczas obrony bombsite A, doprowadził do wyniku 4:1 na korzyść swojego zespołu. Końcowym wynikiem pierwszej połowy był rezultat 13:2 dla składu Kinguin.

Po zamianie stron runda pistoletowa była niefortunna dla polskiego składu. Pomimo podłożenia bomby na bombsite A, Gauthier „Gauthierlelelele” Caron rozbroił bombę używając do ochrony granatu dymnego, co dało to wynik 13:3. Na szczęście dla składu Kinguin była to ostatnia runda wygrana przez francuski skład. Ta mapa zakończyła się wynikiem 16:3 dla Polaków.

Statystyki

Drugie spotkanie dzisiejszego dnia, Polacy rozegrali ze Szwedzkim składem GODSENT (KRIMZ, znajder, PRONAX, JW, flusha). Tym razem postanowili walczyć na mapie Train.

Poland Kinguin 16:8 Sweden GODSENT
mapa: de_train

Formacja Kinguin po wygranej rundzie nożowej ponownie rozpoczęła mapę po stronie antyterrorystów. Zdobyli pierwszą rundę pistoletową po nieudanym ataku składu GODSENT na bombsite A. W tej rundzie każdy z polskich zawodników zdobył po jednym zabójstwie. W rundzie na pełnym ekwipunku po obu stronach udany atak terrorystów na bombsite B, spowodował iż gracze GODSENT zdobyli pierwszy punkt w tym spotkaniu. Od tego momentu Szwedzi zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do przewagi z wynikiem 4:3. W ósmej rundzie Polacy pokazali skuteczne odbicie bombsite zamkniętego, co spowodowało wyrównanie wyniku. Końcowym wynikiem pierwszej połowy był rezultat 8:7 na korzyść Polaków.

Jako terroryści, skład Kinguin zaatakował od alejki bombsite otwarty. Eliminując wszystkich wrogów po dwóch podwójnych zabójstwach od Michała „MICHU” Müllera i Karola „rallen” Rodowicza, uzyskali dziewiąty punkt na swoje konto. Pewni siebie Polacy nie zwalniali z tempem gry. Dali możliwość zwyciężenia tylko jednej rundy graczom z przeciwnej drużyny, co spowodowało, iż ta mapa zakończyła się wynikiem 16:8 dla Polaków.

Statystyki