Za nami kolejne mecze 1/8 finału WESG 2018. Tym razem awans do kolejnego etapu wywalczyły fnatic oraz Windigo, czyli dwa zespoły rywalizujące wczoraj w grupie E.

Kiedy AGO Esports walczyło z Ukrainą, fnatic mierzyło się z reprezentacją Rosji. JW i KRIMZ rozpoczęli tym samym drogę w play-offach po obronę tytułu. Starcia grupowe ich drużyny nie wyglądały wyśmienicie, a podobnie było też w pierwszej połowie potyczki z ekipą hoocha. Tam Rosjanie prezentowali bowiem solidną grę w obronie. Potrafili również dość szybko przełamać wroga po jego jednym lub dwóch zwycięstwach. Dopiero udana końcówka poprawiła nieco sytuację Szwedów, którzy przed zmianą stron przegrywali 5:10. Po przerwie zobaczyliśmy jednak odmienione fnatic, które odpłacało się rywalowi z nawiązką. Zespół dominował na serwerze, a natychmiastowe resety jeszcze bardziej poprawiały rezultat. Po wyjściu na prowadzenie skład Xizta nie oddał go już do samego końca, co przełożyło się na triumf 16:12. Na Mirage'u zeszłoroczni zwycięzcy przejęli inicjatywę od czasu pierwszego fulla. Później zawsze udawało im się odeprzeć próbę powrotu w wykonaniu przeciwnika. Rosjanie najbliżej byli tego przy stanie 9:9. Wtedy Szwedzi zaprezentowali kolejną skuteczną serię, by ostatecznie zwyciężyć 16:12.

Swoją dobrą dyspozycję potwierdziło Windigo, które bez większych problemów poradziło sobie z argentyńskim Furious. Bułgarzy szczególnie dobrze zaprezentowali się na Overpassie, gdzie oddali zaledwie trzy rundy. Na wybranym przez zawodników z Ameryki Południowej Inferno próbowali oni nawiązać walkę z przeciwnikiem, jednak zadanie było zbyt trudne. Wynik 5:10 do przerwy był jeszcze do uratowania, lecz przegranie drugiej pistoletówki pogorszyło sprawę. Ostatecznie poizon i spółka zakończyli mapę zwycięstwem 16:7.

  • Russian Federation Rosja 0:2 Sweden fnatic (Dust2 12:16, Mirage 12:16)
  • Bulgaria Windigo 2:0 Argentina Furious (Overpass 16:3, Inferno 16:7)

Do rozegrania zostały jeszcze trzy spotkania 1/8 finału turnieju. MIBR zagra z Viva Algeria, Absolute podejmie TNC, natomiast G2 Esports stanie naprzeciwko Panda.