Fnatic wciąż walczy o powtórzenie zeszłorocznego sukcesu i obronę tytułu na WESG. Szwedzi awansowali już do półfinału tegorocznej edycji, a zapewniło im to zwycięstwo nad OpTic Gaming.

2

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia fnatic, po tym jak zawodnicy wygrali pistoletówkę oraz starcie anty eco. OpTic Gaming otworzyło dorobek punktowy od razu po zakupie karabinów. Duńczycy nie mieli problemów z wyrównaniem, a co więcej, ich seria pozwoliła też na uzyskanie przewagi na poziomie 6:2. Właśnie przy tym wyniku szwedzka formacja nieco się przebudziła, lecz pierwsza próba wyrównania zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ terroryści potknęli się na ostatniej prostej. K0nfig i spółka wykorzystali tę sytuację, zapewniając sobie zwycięstwo połowy. W końcówce drużyna JW sięgnęła po dwie ostatnie rundy, dzięki czemu przed zmianą stron przegrywała tylko 7:8.

Początek drugiej części meczu należał do fnatic, które znakomicie prezentowało się po stronie broniącej. OpTic Gaming było bezradne i pozwalało rywalowi przybliżyć się do triumfu. Niespodziewanie, rewanż Duńczyków nadszedł przy stanie 8:12, choć nie posiadali wtedy pełnego wyposażenia. Na ich nieszczęście, chwilę później przeciwnik także odpłacił się skutecznym forcem. Po tym zwycięstwie antyterroryści kroczyli po zwycięstwo i najpierw zapewnili sobie pięć rund mapowych. Wydawało się, że wykorzystają pierwszą z tych szans, jednak zawodnicy atakujący popisywali się świetnymi indywidualnymi zagraniami, jak chociażby clutch 1 vs 3 w wykonaniu JUGiego. Swoje dołożył również cajunb, który w przedostatniej potyczce wyeliminował czterech wrogów w sytuacji 2 vs 4. Dopiero ostatnia okazja fnatic zakończyła się powodzeniem, a zespół mógł cieszyć się z wygranej 16:14.Pierwszy okres starcia na Overpassie przebiegał pod dyktando fnatic, które dało się pokonać rywalowi tylko w jednym starciu z pełnym ekwipunkiem. Szybki reset pozwolił antyterrorystom wrócić na właściwą ścieżkę i świetnie wykorzystywali oni tę sytuację. Dominacja w grze obronnej sprawiła, że byli oni pewni zwycięstwa połowy już na poziomie 8:1. OpTic Gaming próbowało nawiązać kontakt z przeciwnikiem w końcówce. Wtedy gracze sięgnęli po cztery z ostatnich pięciu rund, co oznaczało dla nich rezultat 5:10 do przerwy.

Po zmianie stron duński skład kontynuował walkę o wyrównanie, w czym pomogło wygranie pistoletówki oraz potyczki z lepszym wyposażeniem. Ponadto, pierwszy full był kolejnym sukcesem OpTic. Na nieszczęście zespołu, nie doprowadził on do remisu, ponieważ potknął się przy stanie 9:10. Po wymianie jeden za jeden to fnatic przejęło inicjatywę i pewnie dążyło do swojego celu. Szwedzi najpierw wygrywali 14:10, a następnie 15:11, co dało cztery szanse na zwycięstwo. Wykorzystali pierwszą z tych okazji i triumfowali 16:11.