W ostatnim polskim spotkaniu dzisiejszego dnia reprezentanci Virtus.pro stanęli w szranki z Kanadyjczykami, którzy grają pod nazwą subtLe. 

Pretendenci do zwycięstwa w całym turnieju, wielokrotni mistrzowie różnorodnych turniejów, jedna z najlepszych drużyn na świecie, czyli Virtus.pro na prawie dwa tygodnie przed ELEAGUE Major toczy swoje boje w Chinach podczas światowych finałów WESG. W dniu dzisiejszym nasi rodacy odnotowali już remis w starciu z rosyjską drużyną, a teraz walczy o komplet punktów z Kanadyjczykami, którzy przyprawili Polakom już sporo problemów na pierwszej mapie tego spotkania.

Proces wybierania map

  • Poland Virtus.pro odrzuca Dust2
  • Canada Team Canada odrzuca Nuke
  • Poland Virtus.pro odrzuca Cache
  • Canada Team Canada odrzuca Train
  • Poland Virtus.pro wybiera Cobblestone
  • Canada Team Canada wybiera Mirage

Mapa: Mirage – Poland Virtus.pro 16:8 Team Canada Canada (11:4; 5:4)

W rundzie pistoletowej zdecydowanie lepsi okazali się terroryści, w których wcielili się reprezentanci kanadyjskiej formacji. To oni zdobyli na swoje konto bardzo ważny punkt, jednak nie zdołali wykorzystać przewagi ekonomicznej. Nasi rodacy idąc za ciosem wygrali kolejne starcie, by następnie wyprowadzić trzypunktową serię zwycięstw. Po krótkim epizodzie, w którym Kanadyjczycy próbowali odrabiać straty, do głosu ponownie doszli zawodnicy Virtus.pro. To właśnie oni zdeklasowali swoich rywali, doprowadzając do miażdżącego wyniku przed zmianą stron (11:4).

Po zmianie stron w rundzie pistoletowej ponownie lepsi okazali się Kanadyjczycy, którzy tym razem zdołali wykorzystać przewagę ekonomiczną. Antyterrorystom udało się wygrać nawet w momencie zakupienia pełnego wyposażenia przez Polaków, jednak na chwilę po tym do głosu doszli reprezentanci Virtus.pro. To właśnie oni zaczęli pędzić po komplet punktów w tym spotkaniu. Ostatecznie polskim zawodnikom udało się zwyciężyć mapę Mirage z wynikiem 16:8 oraz całe spotkanie 2:0.