EnVyUs kończy zmagania w grupie C na pierwszym miejscu, co oznacza awans prosto do ćwierćfinału. Francuzi zapewnili sobie czołową lokatę po zwycięstwie nad reprezentacją Rosji.

12

Rosja wygrała pistoletówkę po stronie broniącej i wydawało się, że spokojnie podwyższy prowadzenie korzystając z przewagi wyposażenia. Wtedy jednak Vincent 'Happy' Schopenhauer zdobył pięć zabójstw w sytuacji 2 vs 5 i dopisał punkt na konto swojej ekipy. EnVyUs uniknęło tego samego błędu, dzięki czemu spokojnie odskoczyło na 3:1. Antyterroryści odpowiedzieli od razu, kiedy dostali w dłonie karabiny. Udana gra obronna szybko przyniosła efekt w postaci wyrównania na poziomie 3:3. Moment później byliśmy świadkami dwóch wymian jeden za jeden i dopiero po tym francuska formacja zdołała przejąć inicjatywę. Lepsza sytuacja ekonomiczna oraz dobre ataki zapewniły jej zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:5. Dwie ostatnie rundy także poszły po myśli ekipy RpK, co oznaczało wynik 10:5 do przerwy.

Po zmianie stron EnVyUs powiększyło swoje prowadzenie, dzięki zwycięstwu w pistoletówce. Francuzi spokojnie wykorzystali lepsze uzbrojenie, przez co ich przewaga wzrosła już do siedmiu oczek. Reprezentacja Rosji odpowiedziała na pierwszym fullu. Chwilę później została przełamana, lecz ten błąd musiał zmotywować zawodników, ponieważ ich kolejny rewanż nadszedł równie szybko. Dwa następne starcia były bardzo wyrównane, jednak wpadały one na konto składu seizeda. Na jego nieszczęście, jeden sukces EnVyUs oznaczał zniszczenie ekonomii. Tak też się stało, po czym Happy wraz z kolegami spokojnie zapewnili sobie sześć rund meczowych. Wtedy terroryści nieco się przebudzili, ale nie zdołali obronić wszystkich szans przeciwnika. Ostatecznie, Francuzi zaprezentowali ostatnią skuteczną obronę i mogli cieszyć się z pierwszego miejsca w grupie po zwycięstwie 16:12.