AGO Esports dołącza do Virtus.pro w finale polskich kwalifikacji do WESG. ,,Jastrzębie” zapewniły to sobie po zwycięstwie nad Team Kinguin.

  • de_Cache – AGO Esports 16:9 Team Kinguin

Na początek zawodnicy obu drużyn mierzyli się na Cache'u – mapie wybranej przez Kinguin. Skład TaZa tylko po starcie potrafił zdobywać punkty, bowiem najpierw osiągnął prowadzenie 2:0, a następnie 3:2. Od tego momentu to jednak AGO Esports dominowało na serwerze, prezentując przy tym świetną grę po stronie atakującej. Udana gra szybko zapewniła im zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:3. Co więcej, do końca połowy jeszcze bardziej powiększyli przewagę, a jej rezultatem było 11:4. Po zmianie stron ,,Pingwiny” próbowały wrócić do gry. Z pewnością pomogła w tym wygrana pistoletówka, a później przełamanie rywala po jednym triumfie. Jak się okazało, licznik Kinguin zatrzymał się na dziewięciu oczkach. Wtedy ,,Jastrzębie” wzięły sprawy w swoje ręce i po zdobyciu czterech rund z rzędu pokonały oponenta 16:9.

  • de_Mirage – AGO Esports 16:12 Team Kinguin

Po przerwie zespoły spotkały się na Mirage'u i tam ponownie byliśmy świadkami bardzo dobrej gry AGO po stronie atakującej. Formacja potrafiła błyskawicznie resetować przeciwnika, co uniemożliwiało mu ustabilizowanie ekonomii. Na pięć punktów zdobytych w pierwszej połowie, Team Kinguin przy trzech okazjach było od razu przełamywane. Druga część meczu przebiegała podobnie, tylko drużyny zamieniły się rolami. To MINISE i spółka potrafili szybko wykorzystywać błędy rywala, dzięki czemu sukcesywnie zmniejszali swoją stratę. W pewnym momencie wynikiem spotkania było już 11:12. Właśnie wtedy przebudziło się AGO, które najpierw zapewniło sobie trzy rundy meczowe, a później wykorzystało drugą z nich i zwyciężyło 16:12.

Triumf w drugich otwartych kwalifikacjach zapewnia AGO Esports występ w meczu decydującym o wyjeździe do Chin. O główne finały WESG ,,Jastrzębie” powalczą z Virtus.pro, którego wyższość musiały uznać w finale pierwszego turnieju eliminacyjnego.