AGO Esports zagra w ćwierćfinale WESG 2018! Polska drużyna pokonała reprezentację Ukrainy w meczu 1/8 finału i będzie kontynuowała swoją przygodę w Chongqing. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z Valiance.

Ukraina Ukraine

0

Faza pucharowa
WESG 2018 World Finals
1/8 finału

Overpass
(5:10; 0:6)

Dust2
(8:7; 1:9)

Poland AGO Esports

2

Overpass

Dwie pierwsze rundy były łatwą przeprawą dla AGO Esports, ponieważ zespół wygrał je bez straty żadnego fraga. Reprezentanci Ukrainy odpowiedzieli przy stanie 0:2, a moment później powtórzenie skutecznego ataku zapewniło im wyrównanie. Polacy błyskawicznie zdecydowali się na zachowanie broni, co miało spore znaczenie w następnym starciu. Udany rewanż i odzyskanie prowadzenia były tylko początkiem świetnej gry składu Furlana. Przez dłuższy czas dominował on na serwerze. Najpierw zapewnił sobie zwycięstwo połowy, a następnie po clutchu 1 vs 2 GruBego odskoczył na 10:3. Dopiero w końcówce terroryści nawiązali jakąś walkę z oponentem i po zdobyciu dwóch ostatnich potyczek przegrywali do przerwy 5:10.

Po zmianie stron AGO Esports wróciło na właściwą ścieżkę i wygrało pistoletówkę oraz starcie z lepszym wyposażeniem. Co więcej, pierwszy full był kontynuacją tej passy Polaków, którzy szybko przybliżali się do końcowego triumfu. Kolejne udane ataki szybko zapewniły ,,Jastrzębiom” aż dziesięć rund mapowych. Zawodnicy wykorzystali już pierwszą z tych szans, po tym jak kap3r i phr wyeliminowali wszystkich wrogów w sytuacji 3 vs 5.

Dust2

Początek drugiej mapy był dla Polaków jeszcze lepszy od poprzedniej. Już w pistoletówce SZPERO otworzył konto swojej ekipy po clutchu 1 vs 2, a w całej rundzie zdobył cztery eliminacje. Kolejny raz snajper zespołu znacznie pomógł w zwycięstwie przy stanie 0:2, kiedy to wraz z kap3rem poradzili sobie w sytuacji 2 vs 4. Ukraiński zespół cały czas miał problemy z wykorzystywaniem przewagi liczebnej, przez co jego rywal mógł odskakiwać z prowadzeniem. Skuteczny rewanż nadszedł, kiedy na tablicy wyników widniało 0:6. Od tego momentu zawodnicy broniący dominowali na serwerze i oprócz jednego potknięcia sukcesywnie zmniejszali stratę. Ostatecznie, świetna seria zapewniła im minimalne prowadzenie 8:7 po pierwszej części spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od lepszego okresu gry w wykonaniu AGO. Polski zespół zdobył cztery pierwsze starcia, dzięki czemu odskoczył na 11:8. Ponadto, potrafił również błyskawicznie zresetować przeciwnika po jego jednym zwycięstwie. Szybkie przełamanie pozwoliło antyterrorystom zbliżyć się do upragnionego awansu. Najpierw na ich konto wpadło sześć punktów meczowych, a po chwili mogli już cieszyć się z wygranej 16:9.