Team Kinguin kończy swój udział w WePlay! Lock and Load już podczas rozgrywek grupowych. W decydującym meczu o awans do fazy pucharowej nasi rodacy ulegli pro100.

Poland Team Kinguin

1

Faza grupowa
WePlay! Lock and Load
Mecz decydujący grupy B

Nuke
(7:8; 2:8)

Cache
(11:4; 5:1)

Mirage
(9:6; 1:10)

Ukraine pro100

2

Pierwsza mapa została wybrana przez Team Kinguin. Mogliśmy zatem oczekiwać dobrej gry od naszych rodaków, którzy w połowie numer jeden mieli za zadanie bronić BS-ów. Jak wiemy – na Nuke'u jest to teoretycznie zdecydowanie łatwiejsze, niż atakowanie, jednak w tym przypadku było inaczej. Oczywiście, Polacy zdobywali punkty, aczkolwiek bardzo często byli również pokonywani. Oznaczało to wyrównany wynik po piętnastu rundach, który kompletnie nie pomagał Pingwinom przed drugą częścią meczu. Ukraińska formacja pro100 prowadziła 8:7.

Po zmianie stron def i spółka pokazali rywalom, jak powinno się ustawiać w defensywie. Pingwiny nie potrafiły znaleźć sposobu na przełamanie obrony Ukraińców i były dominowane. Choć pojawiały się przebłyski, nie wpłynęły one zbytnio na końcowy rezultat. Zespół Flaricha wygrał 16:9.Na Cache'u sytuacja wyglądała znacznie lepiej dla polskiej drużyny. Team Kinguin, który rozpoczął starcie po stronie atakującej wiedział, że musi przejąć pełną inicjatywę nad tym, co się dzieje na serwerze. Oglądaliśmy więc bardzo ciekawe ataki, z którymi pro100 miało spory problem. Przed krótką przerwą nasi rodacy wypracowali sobie przewagę 11:4.

Druga połowa nie mogła potrwać zbyt długo. Ekipa rallena natychmiast wzięła się za zdobywanie punktów i po chwili mogła cieszyć się z triumfu 16:5.W decydującym pojedynku z początku polska formacja pokazywała klasę. Potrafiła wygrywać z enemy i umacniać swój wynik. W końcu jednak nadeszło przełamanie pro100 i Ukraińcy złapali kontakt z Team Kinguin, które przed zmianą stron prowadziło 9:6. Był to niezły rezultat, ale nie można było powiedzieć, że Polacy są w gazie.

W drugiej części spotkania wszystko się posypało po stronie podopiecznych loorda. Z przewagi, którą mieli po chwili nic nie pozostało, a pro100 nabierało wiatru w żagle, który pozwalał im zbliżać się do upragnionego zwycięstwa. Pod koniec pojawiły się rundy, w których nasi rodacy byli blisko przerwania dobrej passy Ukraińców, aczkolwiek nie zostało one zakończone pomyślnie, co oznaczało koniec rozgrywki i wygraną formacji pochodzącej z regionu CIS – 16:10.