WePlay! znane głównie z tworzenia turniejów Dota 2 postanowiło wejść na scenę CS-a. Już w końcówce stycznia zobaczymy od tej firmy pierwsze internetowe zawody.

Firma WePlay! była do tej pory znana głównie ze sceny Dota 2, na której organizowała turnieje. W końcu jednak postanowiła otworzyć się na kolejny tytuł i wybrała CS:GO. WePlay! Lock and Load rozpocznie się 31 stycznia i potrwa do 3 lutego. W puli nagród znalazła się dość spora suma, jak na internetowe zawody – $50 000. Powalczy o nią łącznie dwanaście ekip, a każda z nich zostanie bezpośrednio zaproszona.

Dziś poznaliśmy pierwsze dwa zespoły, które na pewno w końcówce stycznia i na początku lutego będą rywalizowały w wyżej wspomnianych zmaganiach. Mowa o HellRaisers BIG, czyli formacjach, które w poprzednim roku zaliczyły kilka przebłysków i pokazały, że można się po nich spodziewać dobrej gry. Ostatnio w BIG doszło do pewnej roszady, ponieważ z przyczyn prywatnych Tizian „tiziaN” Feldbusch musiał zwolnić tymczasowo swoje miejsce dla dobrze wszystkim znanego İsmailcana „XANTARES” Dörtkardeşa, który opuścił ex-Space Soldiers chcąc się dalej rozwijać.

HR BIG może się cieszyć, ponieważ ominie ich etap grupowy. Obie drużyny zaczną swoją przygodę z turniejem dopiero w kolejnej fazie.