W otwierającym grupę „F” spotkaniu Illuminar Gaming podejmowało Heretics. Niestety Polacy po wyrównanym, trzymapowym starciu polegają na Francuzów i w niedziele będą miesieli grać starcie eliminacyjne.

France Heretics

2

Faza grupowa
WePlay! Forge of Masters Season 2
Mecz otwarcia grupy f

Overpass
(12:3; 4:7)

Inferno
(7:8; 8:7) (4:7)

Nuke
(11:4; 5:7)

 Poland Illuminar Gaming

1

Overpass

Pierwsza połowa tego pojedynku zaczęła się tragicznie dla podopiecznych IMD. Polacy niestety nie mogli się przebić przez świetną obronę antyterrorystów, przez co Heretics wygrywało w pewnym momencie aż 9:0. Następnie przyszedł przełom, lecz trwał on jedynie dwie rundy i francuska ekipa wróciła do wygrywania i przed zamianą stron na tablicy wyników Illuminar Gaming posiadało jedynie trzy punkty.

Druga część tej mapy rozpoczęła się początkowo również słabo ale tym razem od razu po oddanej pistoletówce innocent i spółka zaskoczyli rywali na force i przejęli inicjatywę w tym widowisku. Comeback trwał w najlepsze i doprowadzenie do remisu wydawało się z każdą chwilą coraz bardziej realne, lecz niestety po lekkim szoku ich oponenci wrócili na właściwe tory i domknęli Overpassa.

Inferno

Inferno zaczęło się kolejny raz zdecydowanie lepiej dla drużyny Heretics. Mimo polegnięcia w pistoletówce szybko dali się we znaki polskim zawodnikom zdobywając trzy następne oczka. Illuminar odpowiedziało również sprawnie doprowadzając do remisu, lecz terroryści nie poddawali się i zdobyli siódmy punkt. To nie zniechęciło mono i spółki, dzięki czemu pierwszą połowę wygrali wynikiem 8:7.

Po zmianie stron z początku to IHG kontrolowało rozgrywkę, dzięki czemu Polacy wyszli na bardzo dobre prowadzenie w postaci 13 do 9, ale niestety formacja kio nie odpuszczała i byliśmy zmuszeni do oglądania dogrywki. W niej zawodnicy znad Wisły okazali się lepsi, przez co doprowadzili oni do trzeciej mapy.

Nuke

Ostatnią mapą było Nuke, na którym IHG kolejny raz zaliczyło niezły falstart. Po siedmiu potyczkach udało im się ugrać jedynie jeden punkt dla siebie, co zdecydowanie nie napawało optymizmem ich fanów. Następnie pojawiło się światełko w tunelu, w postaci ugranych trzech starć, lecz niestety to było tylko żmudna nadzieja i Heretics bez większego problemu doniosło prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Zmiana ról to przebudzenie Illuminar, pomimo że Polacy przegrali dwie pierwsze rundy, to potem nastała lepsza gra i wygranie sześciu potyczek z rzędu. Antyterroryści odpowiedzieli jednym punktem, mając w swoim dorobku już czternaście oczek, lecz mimo szybkiej odpowiedzi ze strony naszych rodaków, gracze znad Sekwany skupili w stu procentach i wygrali cały mecz.