Na czas leczenia organizacja zmuszona była do poszukiwania zastępcy, by móc czynnie uczestniczyć w nadchodzących turniejach. John „wenton” Eriksson wejdzie na miejsce Olofa do chwili jego powrotu do zdrowia.

Nie jest to pierwsza zmiana w składzie w obrębie ostatnich tygodni. Po wielkim turnieju MLG Columbus 2016 Olof „olofmeister” Kajbjer doznał kontuzji nadgarstka. To nie pozwoliło im na uczestnictwo w kolejnych wydarzeniach (m.in DreamHack Masters Malmö). Szwedzka drużyna postanowiła na ten czas włączyć do swojego szeregu  Niclasa „PlesseN” Plessen, który choć nie posiadał tak bogatego doświadczenia jak pozostali zawodnicy w zespole, był głodny zwycięstw. Niestety, to nie wystarczyło. Po kilku rozegranych meczach, organizacja postanowiła odnaleźć nowego zastępce.

Na przeciw ich wymaganiom stanął John „wenton” Eriksson, zawodnik znany z gry pod skrzydłami drużyny Preparation. Obecnie ma ona na celu zakwalifikowanie się do European Minor Championship, jednak najpierw będzie musiała zapełnić lukę w swoim składzie. Eriksson ze względu na wielką szansę, którą obdarzyła go szwedzka formacja postanowił odejść z Preparation. Pierwszy mecz w jego wykonaniu oraz pozostałych członków fnatic mogliśmy zobaczyć dzisiaj podczas rozgrywek ESL Pro League Season 3.

fnatic:

Sweden Robin „flusha” Rönnquist
Sweden Jesper „JW” Wecksell
Sweden Freddy „KRIMZ” Johansson
Sweden Dennis „dennis” Edman
Sweden John „wenton” Eriksson (zastępstwo)