Nie tak wyobrażaliśmy sobie wczorajszy wieczór w wykonaniu AVEZ Esport. Ośmiornice przegrały z Endpoint w ćwierćfinale Eden Arena Malta Vibes 2 i tym samym odpadły z turnieju.

  • Poland AVEZ Esport 1:2 United Kingdom Endpoint

Najpierw oba składy spotkały się ze sobą na Duście2 wybranym przez Endpoint. Enemy Polaków świetnie weszli w mecz dyktując warunki po stronie broniącej. Po pierwszej połowie prowadzili 10:5, co było naprawdę sporą zaliczką. W drugiej dopięli swego zdobywając 6 punktów z rzędu.

Odpowiedź od AVEZ nadeszła na Overpassie. Droga do triumfu nie była łatwa. Nasi rodacy w 15 rund osiągnęli niewielką przewagę w postaci 3. oczek więcej na swoim koncie. W części pojedynku numer dwa emocji nie brakowało. Do samego końca toczyła się wyrównana walka, aż ostatecznie to polskie grono cieszyło się z wyniku 16:14.

Decydująca potyczka odbyła się na Vertigo, które nie układało się za dobrze dla podopiecznych bogdana, którzy grając w CT wielokrotnie nie byli sobie w stanie poradzić z atakami przeciwnej formacji. Skutkiem tego było 10 do 5 dla Endpoint przed krótką przerwą. Po niej byali i spółka spróbowali jeszcze dogonić rywala, aczkolwiek koniec końców im się to nie udało – przegrali 12:16.

AVEZ Esport Eden Arena Malta Vibes 2 zajęło zatem 5/8 pozycję. Niestety nie gwarantuje im to żadnych nagród finansowych, ale z pewnością Ośmiornice podskoczą dzięki temu w rankingu HLTV, w którym obecnie znajdują się na 63. miejscu.