Mają to! Reprezentanci Wisła All in! Games Kraków wygrali półfinał WarmUP PGA przeciwko AVEZ. Ośmiornice żegnają się z wydarzeniem, a Wisła jutro powalczy o puchar!

Poland AVEZ Esport

1

Faza grupowa
WarmUP PGA

Inferno
(5:10; 2:6)

Train
(8:7; 5:8)

Dust2
(7:8; 8:4)

Poland Wisła All in! Games Kraków

2

Inferno

AVEZ Esport nie przeżywało dobrych chwil na Inferno. Już na samym starcie Wisła All in! Games Kraków grająca w ataku pokazywała, kto będzie królował na tej mapie. Ośmiornice nie były w stanie zareagować na wejścia enemy. Próbowały różnych zagrywek, lecz po prostu morelz i spółka czuli się pewniej i to dzięki temu przed zmianą stron prowadzili 10:5.

Druga połowa bardzo szybko się skończyła. Chyba nikt nie spodziewał się, że grono szpero wypuści z rąk taką przewagę. Wisła triumfowała 16:7.

Train

Następnie przyszła pora na widowisko na Trainie. Podczas niego widzieliśmy zupełnie inną formację nawrota. Prezentowała się o niebo lepiej indywidualnie i krok po kroku zadawała ciosy w stronę Białej Gwiazdy. Co prawda skład, który zasila, m.in. jedqr nie pozwolił, aby ten mecz był tak jednostronny. Wziął się w garść i przed przerwą przegrywał zaledwie 7:8.

Nie był to jednak wynik, z którego Wisła Kraków mogła być zadowolona. Do kolejnych rund przystępowała przecież w roli terrorystów, czyli tej trudniejszej. Nie dała zatem rady dopiąć swego i zamknąć spotkanie 2:0. Podopieczni destru zwyciężyli 16:11, także wciąż nie znaliśmy pierwszego finalisty WarmUP PGA.

Dust2

Wszyscy oczekiwaliśmy, że ten Dust2 będzie pełny emocji i taki też był! Ośmiornice co prawda z początku miały lekkie problemy, ale szybko się pozbierały i nie dały uciec Wiśle All in! Games Kraków. Przez cały czas rezultat był wyrównany. Każdy z graczy będących na scenie bardzo chciał awansować do Wielkiego Finału. Po piętnastu rundach bliżej go była drużyna mynio, która wygrywała 8:7.

Warto natomiast pamiętać, że posiadanie jednego punktu więcej, to jeszcze nie jest bezpieczna sytuacja. AVEZ Esport szybko odzyskało prowadzenie, które… równie szybko straciło. W szeregach wspomnianego zespołu pojawił się jakiś chaos, z którego w pełni korzystała WK. Z 9:12 dywizja grająca jeszcze niedawno pod nazwą Adwokacik zrobiła 16:12.

Transmisję z wydarzenia WarmUP PGA w języku polskim możecie oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Za jej realizację odpowiedzialna jest agencja gamingowa Fantasyexpo.