Fajnie byłoby zobaczyć polską ekipę na DreamHack Open Summer, prawda? Do tego jednak daleka droga. Jak na razie nasi rodacy rywalizują w otwartych kwalifikacjach – dziś czeka nas druga odsłona tych rozgrywek.

Wczoraj poszło przyzwoicie. Reprezentanci Actiny PACT oraz x-kom AGO przeszli przez wszystkich rywali, których spotkali. Najciekawiej było na sam koniec dnia, gdy wspomniane zespoły zmierzyły się na serwerze z innymi rodzimymi składami. Jastrzębie podjęły AVEZ, a podopieczni VinSa Honoris. Oba mecze przyniosły nam sporo emocji, a zwłaszcza ten pierwszy. Ośmiornice naprawdę dzielnie rywalizowały, natomiast w decydującym momencie to AGO lepiej się odnalazło i triumfowało 16:13. Trochę szybciej swoją potyczkę zamknęło grono lunAtica pokonując drużynę z weteranami CS-a na czele – 16:11.

Na papierze sloty w zamkniętych eliminacjach do DH Open Summer są więc na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wygrać jeszcze jeden pojedynek i… będzie można cieszyć się z osiągnięcia celu! Wiemy jednak, jak to bywa. Nie raz przecież polskie formacje były o krok od przejścia dalej w danych zawodach i właśnie wtedy pojawiały się problemy. Trzeba wierzyć, że tym razem będzie inaczej. Niżej przedstawiamy rozkład jazdy ostatnich starć z udziałem naszych rodaków w otwartych kwalifikacjach.