Powoli zbliża się koniec fazy grupowej turnieju spod szyldu DreamHacka, zarówno na europejskim jak i amerykańskim gruncie. W grze o play-offy w obu regionach nadal pozostaje kilka zespołów.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań DreamHack Masters Spring. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

France Vitality

*Kurs forBET:
2.00 : 1.82

Data rozpoczęcia
godz. 14:00, 29.05.20

Finland ENCE

Grupa D europejskiego regionu DreamHack Masters Spring jest niezwykle wyrównana, dlatego też starcie Francuzów z Finlandczykami w pewnym sensie zdefiniuje lidera ułożenia. ENCE znajduje się obecnie na pierwszym miejscu, z jednym zwycięstwem na swoim koncie. Vitality do tej pory uplasowało się tuż za allu i spółką, posiadając taką samą ilość punktów, jednakże rozgrywając mecz więcej. Obie formacje wczorajsze dni zakończyły z wygranymi, chociaż to gracze znad Sekwany osiągnęli je w łatwiejszy sposób. Dosłownie zdominowali oni Ninjas in Pyjamas, gdzie Skandynawowie z trudnościami uporało się z Natus Vincere. Ich niepewna dyspozycja jest w pełni zrozumiała, wszak był to pierwszy oficjalny mecz wyższego szczebla z Jamppim w szeregach. Nowy nabytek poradził sobie wyśmienicie, jako że prawie otwierał tabelę; na pierwszym miejscu w indywidualnych statystykach znalazł się rzecz jasna niezawodny s1mple. Jeżeli ENCE naprawi minimalne usterki widoczne podczas czwartkowego popołudnia, a młody Fin utrzyma swój poziom gry, to można liczyć na jego triumf w dzisiejszym szlagierze.

Russian Federation Natus Vincere

*Kurs forBET:
1.49 : 2.65

Data rozpoczęcia
godz. 17:30, 29.05.20

Sweden Ninjas in Pyjamas

Niezależnie od wyniku pierwszego spotkania, tuż po nim obie drużyny będą walczyły o swoje szanse w play-offach DreamHack Masters Spring. Chociaż, ponownie opierając się na wczorajszej dyspozycji, jestem niemalże w stu procentach pewien, że to Natus Vincere sięgnie po komplet punktów. Zdaniem wielu najlepszy zawodnik na świecie, S1mple, ponownie królował na serwerach, a pozostała czwórka jego kolegów obciążała jego plecy. Ze względu na świetny występ całego ENCE, wygrana okazała się odrobinę poza ich zasięgiem, jednak dzisiaj z czystym sumieniem można stwierdzić, że Ninja są o poziom niżej od Finlandczyków. Niedawno w ich szeregach doszło do zmiany, w skutek której Lekr0 został zmieniony przez hampusa. Ta rotacja z pewnością wymaga kilku tygodni treningu, żeby móc zauważyć jej pierwsze owoce. Patrząc na wszystkie okoliczności, kurs na ekipę z regionu CIS jest bardzo atrakcyjny, więc warto się nad tą opcją zastanowić.

United States Evil Geniuses

*Kurs forBET:
2.04 : 1.79

Data rozpoczęcia
godz. 21:10, 29.05.20

Australia 100 Thieves

Wieczorem przyjdzie nam zobaczyć batalię zza Atlantyku, jednakże spośród wszystkich dzisiejszych spotkań w ramach DreamHack Masters Spring, jest ona najłatwiejsza do przewidzenia. Zarówno Evil Geniuses jak i 100 Thieves posiadają w swojej ostatniej historii rywalizacje z Gen.G, w ramach tego samego turnieju. Australijczycy mogą pochwalić się ładnym zwycięstwem i kompletem punktów, gdzie tarik i spółka musieli przełknąć gorycz bliskiej, bo wynikiem 1:2, porażki. Kolejnym argumentem po stronie 100 Thieves jest zakres rozgrywanych map. Jeżeli przyjrzymy się ich porównaniu na serwisie HLTV, z łatwością stwierdzimy, że to oni będą rozdawać tutaj karty. Warto zastanowić się nad typowaniem ekipy Gratisfactiona, ze względu na bardzo atrakcyjny kurs forBET, jaką posiada.

Wszystkie mecze w ramach DreamHack Masters Spring 2020 można oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games.

* – kursy z dnia 29.05.20 r. z godziny 10:00