Europejskie kwalifikacje do ESL One New York wchodzą w decydującą fazę. W walce o jedno miejsce pozostały cztery drużyny.

Dla drużyn ze Starego Kontynentu przewidziano dwa turnieje kwalifikacyjne do ESL One New York. Jedne zostały przeprowadzone przez samych organizatorów i zostały wygrane przez G2 Esports. Drugie zaś zostały oddane w ręce firmy GG.BET, która zorganizowała własny turniej eliminacyjny, w którym wzięło udział osiem zaproszonych ekip.

Jak dotąd z rozgrywek odpadły już cztery drużyny – AVANGAR i HellRaisers z grupy A oraz Sprout i Bpro z grupy B. Z pewnością największym zaskoczeniem może być obrót spraw w koszyku A, gdyż już za niedługo zarówno AVANGAR jak i HellRaisers wystąpią na Majorze w Berlinie. Obydwie drużyny muszą poświęcić nadchodzące dwa tygodnie na porządne przygotowania, gdyż ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

W walce o awans pozostały cztery drużyny, które już dzisiaj rozpoczną fazę pucharową zawodów GG.BET New York Invitational. Wieczorem wyłoniony zostanie zwycięzca, który pod koniec września pojawi się na ESL One New York. Oto jak wyglądają pary półfinałowe:

  • 13:00 – Russian Federation forZe vs Russian Federation Winstrike
  • 16:30 – Germany BIG vs Denmark OpTic
  • 20:00 – Finał

Wszystkie powyższe spotkania można oglądać pod tym adresem.