Mamy w końcu potwierdzenie uformowania się nowej, brazylijskiej ekipy, o której mówiło się od dawna. Twarzami projektu są przede wszystkim bracia Teles i kNgV.

Nowy skład z Brazylii będzie nosił nazwę O PLANO. O projekcie mówiło się już bardzo dawna, zwłaszcza, że wielu bardzo dobrych graczy pozostawało w stanie zawieszenia. Najlepszym przykładem był Vito „kNgV-” Giuseppe, który od grudnia, czyli od pożegnania się z MIBR-em, nie pojawił się w oficjalnych rozgrywkach na serwerze.

Dlaczego tyle zeszło, by uformować skład? Zawodnicy bowiem negocjowali zerwanie kontraktów ze swoimi organizacjami, a mówimy o dużych markach, czyli MIBR, FURIA, Sharks i DETONA. Teraz cała szóstka, bo drużyna będzie miała rezerwowego, jest wolna od wszelkich zobowiązań i może pracować nad nowym projektem.

Pomysł z O PLANO powstał po nieudanych negocjacjach z MIBR-em, które miały miejsce w styczniu. Zawodnicy bowiem chcieli występować pod banderą tej słynnej organizacji, jednak plany spaliły na panewce. Po kilku miesiącach w końcu będziemy mogli zobaczyć zespół w akcji.

O PLANO pierwszy raz wystąpiło na otwartych kwalifikacjach do cs_summit 8, czyli amerykańskiego turnieju RMR, za pomocą którego walczy się o wyjazd na Majora. Brazylijczycy dotarli do ćwierćfinału, dzisiaj o 21:00 zagrają z Party Astronauts o półfinał. Ostatecznie dwie drużyny awansują do zamkniętego etapu kwalifikacji. Co ciekawe, zespół może wystąpić na cs_summit 8 tylko dzięki zmianom, które Valve wprowadziło do regulaminu. Gdyby turniej rozgrywany byłby miesiąc temu, to jeden z członków zespołu – v$m – miałby nałożonego bana za VAC-a otrzymanego w 2013 roku.

Skład O PLANO:

  • Henrique „⁠HEN1⁠” Teles
  • Lucas „⁠LUCAS1⁠” Teles
  • Vito „⁠kNgV-⁠” Giuseppe
  • Vinicius „⁠vsm⁠” Moreira
  • Leonardo „⁠leo_drk⁠” Oliveira
  • Alencar „⁠trk⁠” Rossato – rezerwowy
  • Raphael „⁠cogu⁠” Camargo – trener