Niecały tydzień przed startem StarSeries i-League Season 7 organizatorzy ogłosili zmianę na liście uczestników. Z turnieju wycofało się HellRaisers, natomiast jako zastępstwo w Szanghaju pojawi się Vitality.

HellRaisers nie weźmie udziału w nadchodzącym StarSeries i-League Season 7 z powodu problemów kadrowych. Skład organizacji opuścił ostatnio Özgür „woxic” Eker, który został nowym zawodnikiem mousesports. Ponadto, zdecydowano się również na posadzenie Bence „DeadFoxa” Böröcza na ławce rezerwowych. Póki co, dopiero jedna luka w zespole została wypełniona, ponieważ barwy HR ponownie zasilił Tomáš „oskar” Šťastný.

Vitality zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w rankingu HLTV.org. W awansie na tę pozycję pomógł między innymi występ na katowickim Majorze, gdzie zespół otarł się o play-offy. Jeśli chodzi o drogę do turnieju StarSeries, Francuzi zajęli drugie miejsce w europejskich kwalifikacjach.

StarSeries i-League Season 7 rozpocznie się już 30 marca i potrwa do 7 kwietnia. Pierwszy etap zmagań zostanie rozegrany w systemie szwajcarskim, gdzie wszystkie spotkania będą starciami best of 3. Według HLTV.org, dzisiaj poznamy pary pierwszej rundy fazy grupowej.