Na światowym tronie jesteśmy świadkami nieustannych zmian. W tym tygodniu Vitality wskoczyło na miejsce lidera rankingu. Coraz wyżej jest także Wisła Kraków.

Świetna forma musiała znaleźć w końcu odzwierciedlenie w rankingu HLTV. Mowa oczywiście o Vitality, które wróciło na fotel lidera po 1,5 miesięcznej nieobecności. Francuzi przeskoczyli Heroic i teraz wszystko zależy od nich, jak długo utrzymają się w siodle. Kluczowy będzie wynik na trwającym IEM Beijing Haidian. W dalszej części rankingu widzimy kolejne żniwa zakończonego niedawno BLASTA – zawód turnieju, czyli FURIA, spadła na 7. miejsce. O trzy stopnie do góry powędrowało zaś G2. Ekipa NiKo powróciła tym samym do TOP10. W dalszych rejonach rankingu już mniej pasjonująco, próżno szukać zespołu, który awansował, bądź spadł o więcej niż jedną lokatę.

  1. France Vitality (+1)
  2. Denmark Heroic (-1)
  3. Denmark Astralis (-)
  4. Russian Federation Natus Vincere (+1)
  5. Germany BIG (+1)
  6. European Union OG (+1)
  7. Brazil FURIA (-3)
  8. United States Evil Geniuses (-)
  9. European Union FaZe (+1)
  10. European Union G2 (+3)

Powody do optymizmu ma także kilka polskich ekip. Pierwszą z nich jest Wisła Kraków, czyli najwyżej położona drużyna znad Wisły. Biała Gwiazda wygrała ostatnio turniej Nine to Five, w nagrodę awansowała na 37. miejsce. SZPERO i spółka tylko raz byli na wyższej pozycji – miało to miejsce w zestawieniu z dnia 12 października (wówczas 35.). Cieszyć mogą się także gracze Illuminar, którzy wskoczyli w końcu do TOP50. Przypomnijmy, że „Oczko” nie było widziane w tym gronie od lipca! Dobre chwile przeżywają także gracze PACT – zespół jeszcze w październiku znajdował się na 83. miejscu, by teraz zajmować 57. lokatę. Mniej radości jest na pewno wśród AVEZ i AGO, obie drużyny zaliczyły mniej lub bardziej znaczące spadki. Warto również zwrócić uwagę, że HONORIS obecnie jest najgorszą polską drużyną notowaną w rankingu HLTV.

6. European Union/Poland OG/mantuu (+1)

17. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (+1)

37. Poland Wisła Kraków (+3)

47. Poland x-kom AGO (-6)

49. Poland Illuminar (+2)

51. Poland AVEZ (-1)

55. Poland Izako Boars (-1)

57. Poland PACT (+13)

192. Poland Gaminate -3)

201. Poland PGE Turów Zgorzelec (-27)

205. Poland Pompa Team (+5)

213. Poland Honoris (-14)

United States/Poland  Envy/MICHU – poza rankingiem