ESL One Cologne zgodnie z oczekiwaniami zamieszał w rankingu HLTV. Po raz pierwszy w historii na pierwsze miejsce zestawienia wskoczyło Vitality. Zwycięzca turnieju – Heroic – uplasowało się na drugiej pozycji. Spory skok zanotowało również Sprout.

Vitality nie udało się ostatecznie wygrać ESL One Cologne, Francuzi jednak odnieśli inny sukces – zostali numerem jeden rankingu HLTV. Co ciekawe, ekipa ZywOo wskoczyła na tron dopiero po raz pierwszy, wcześniej kilkukrotnie okupując drugą pozycję. Jest to też druga francuska drużyna w tym roku, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu – na wiosnę udało się to G2. Już za plecami Vitality – na drugim miejscu uplasowało się Heroic. Duńczycy zagrali fenomenalny turniej, zwyciężyli i otrzymali za to należytą nagrodę w postaci awansu aż o siedem pozycji. Z kolei BIG – czyli do niedawna TOP1 rankingu – spadł aż na czwarte miejsce. Jest to rezultat fatalnego wyniku Niemców na ESL One Cologne. Do jakich ciekawych zmian jeszcze doszło? Spory awans (+5) zaliczyli gracze NiPu, którzy zajmują obecnie 10. miejsce. Ponadto OG zbliża się co raz bardziej do TOP10, zajmując obecnie 12. pozycję. Interesujący jest również awans MIBR-u (obecnie 16. miejsce). Brazylijczycy w końcu ostatnich tygodni nie zaliczają do udanych, a mimo to udało im się awansować.

  1. France Vitality (+1)
  2. Denmark Heroic (+7)
  3. United States Evil Geniuses (-)
  4. Germany BIG (-3)
  5. France G2 (-1)
  6. Brazil FURIA (-)
  7. Russian Federation Natus Vincere (-2)
  8. United States Liquid (-)
  9. European Union Complexity (1)
  10. Sweden NiP (+5)

Co z Polakami? Cieszy na pewno awans Sprout. Dycha i snatchie wraz z kolegami z Niemiec zagrali w play-offach ESL One Cologne i dzięki temu zajmują już 18. miejsce w rankingu, wykonując skok aż o dziewięć pozycji. Awansem też pochwalić się może MAD Lions, na którego pokładzie znajduje się innocent. Ekipa Polaka zajmuje aktualnie 21. lokatę. A co słychać na naszym podwórku? Izako Boars aktualnie jest drugą drużyną w kraju, razem z Wisłą Kraków spychając x-kom AGO z podium. Swoją bardzo dobrą 32. pozycję utrzymali za to gracze AVEZ.

12. European Union/Poland OG/mantuu (+1)

18. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (+9)

21. Denmark/Poland MAD Lions/Innocent (+4)

32. Poland AVEZ (-)

51. Poland Izako Boars (-4)

56. Poland Wisła Kraków (8)

57. Poland x-kom AGO (-19)

63. Poland PACT (+2)

64. Poland Illuminar (-2)

77. Poland Honoris (+4)

151. Poland Arcane Wave (+11)

184. Poland GRAFICZIARZE (+13)

205. Poland Dr. Pepper (+16)

United States/Poland  Envy/MICHU – poza rankingiem