Ostatnio poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia na BLAST Premier Fall Groups. Dziś do gry przystąpią natomiast drużyny z grupy B, gdzie trafiły takie ekipy, jak G2, MIBR, NIP i BIG.

Vitality i Astralis już z awansem

Mimo że mało kto się tego spodziewał, to Astralis wywalczyło sobie awans na finały BLAST Premier Fall. Duńczykom o drugie miejsce w grupie przyszło się zmierzyć z Liquid. To właśnie ekipa ELiGE’A wydawała się być faworytem w tym spotkaniu, ale podopieczni zonica potrafili zaskoczyć i po świetnej grze na Nuke’u i Duście 2 wykopali amerykańską formację z turnieju.

Następnie zawodnicy Astralis mieli do rozegrania jeszcze jeden mecz o lepsze rozstawienie w finałach. Tym razem Duńczycy podejmowali Vitality. Tym samym jako faworyci do tego spotkania ponownie przystępowali rywale Xyp9xa i spółki, którym niespecjalnie to przeszkadzało.  Na Nuke’u zespół zonica ponownie nie miał sobie równych i tym samym mógł się cieszyć z prowadzenia. Ostatecznie świętować mogli jednak Francuzi, którzy na dwóch kolejnych mapach w pełni kontrolowali sytuację na serwerze i wygrali 2 do 1, co zapewniło Pszczółkom lepsze rozstawienie na finałach BLAST Premier Fall.

Co czeka nas w grupie B?

Dziś czekają nas kolejne mecze. Teraz do rywalizacji przystąpią drużyny z grupy B. Na start MIBR zagra z G2 i to właśnie ci drudzy są niekwestionowanym faworytem tego spotkania. Brazylijczycy na turnieju będą musieli sobie radzić z dwoma standinami – nakiem i brnz4nem.  Drugie starcie powinno przynieść nam wiele więcej emocji. Ninjas In Pyjamas zmierzy się z BIG.

  • 16:30 – G2 vs MIBR
  • 19:30 – NIP vs BIG