Finały piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019 odbędą się w studiu telewizyjnym ZPR w Warszawie. Wśród uczestników znajdzie się Virtus.pro.

Polska Liga Esportowa wraca do Warszawy. Finały piątego sezonu odbędą się w studiu telewizyjnym ZPR, w którym osiem drużyn będzie walczyć o mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej oraz pulę nagród wynoszącą 100.000 złotych.

W tym miejscu rozgrywane były już finały drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej w grudniu 2017 roku. Wtedy nie lada zaskoczenie sprawiła ekipa Venatores, która w półfinałowym pojedynku wyeliminowała wspinające się na szczyt AGO Esports. Myśliwi nie poradzili sobie w finale oddając mistrzostwo w ręce Teamu Kinguin. Duchowymi spadkobiercami tego tytułu są zawodnicy Aristocracy, gdyż fundament tej drużyny Pingwinów prowadzony jest obecnie przez Wiktora „TaZa” Wojtasa.

W Warszawie pojawi się również Virtus.pro. Organizatorzy zdecydowali się zaprosić przekazać miejsce w finałach rosyjskiej organizacji, za markę wśród polskich kibiców wyrobioną przez lata na scenie rodzimej i międzynarodowej. Pomoże to podopiecznym Jakuba „kubena” Gurczyńskiego realizować plan założony kilka miesięcy temu, czyli stać się najlepszym zespołem na Wisłą. Virtusi będą mieli okazję mierzyć się z takimi ekipami jak:

  • Poland x-kom AGO
  • Poland Aristocracy
  • Poland ex-Wisła Płock
  • Poland Klan Gadanych Głupot
  • Poland Warriors Team
  • Poland AVEZ Esport
  • Zwycięzca piątego etapu

Finały rozegrane zostaną według drabinki pojedynczej eliminacji, która zostanie rozlosowana po dzisiejszym finałowym meczu piątego etapu Dywizji Mistrzowskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00 i zaraz po jego zakończeniu komentatorzy przystąpią do wyłonienia par ćwierćfinałowych.

Impreza będzie miała zamknięty charakter, lecz będzie możliwość zdobycia wejściówek. Na dniach wystartują liczne konkursy na kanałach komunikacji Polskiej Ligi Esportowej, więc jeżeli chcecie zobaczyć finały na żywo w stolicy, czujnie śledźcie social media ligi. Turniej odbędzie się w dniach 6-7 lipca.