Virtus.pro po kilku dniach przerwy wraca do rywalizacji. Polacy wystąpią dziś w drugiej kolejce ECS, a zmagania rozpoczną od mecz z ESPADA.

Druga kolejka ligi ECS będzie bardzo specyficzna, wszak brak w niej jakiejkolwiek drużyny ze ścisłej światowej czołówki. Powodem może być brak szansy na awans dla wielu z nich, ponieważ spośród pierwszych dwóch tygodni promocję do play-offów uzyska tylko jedna drużyna, która uzbierała najwięcej nagród pieniężnych. Na chwilę obecną największe szanse ma na to AVANGAR, które ostatnio wygrało całą kolejkę. Kazachska formacja musi wygrać tylko jedno spotkanie żeby zapewnić sobie awans na finały LAN-owe.

Kazachów w pierwszym meczu może powstrzymać drużyna Filipa „TUDSONA” Tudeva, która okazała się sporym zaskoczeniem w turnieju kwalifikacyjnym tej ligi. Zespół M1X okazał się lepszy od Windigo, Japaleno i Actina PACT, ulegając wyłącznie ekipie Tricked. Od tamtego czasu międzynarodowy miks nie rozgrywał żadnych oficjalnych spotkań, więc nie wiadomo czego się po nich spodziewać. Z kolei AVANGAR pierwszy raz od zakończenia BLAST Pro Series Moscow miało kilka dni przerwy, gdyż ostatni raz ich widzieliśmy podczas pierwszej kolejki ECS. AdreN i spółka z pewnością wrócą ze zdwojonymi siłami.

Jednak wcześniej przyjdzie nam obejrzeć pojedynek Virtusów z zespołem ESPADA. Rosjanie w ostatnim czasie oddali swojego najlepszego zawodnika Borisa „magixxa” Vorobieva, który został pozyskany przez Team Spirit. To z pewnością mocno osłabiło dzisiejszych rywali Polaków, lecz nasi nie powinni ich lekceważyć, wszak ekipy z regionu CIS nie raz udowadniały, że potrafią dość mocno zaskoczyć. W przypadku zwycięstwa Virtus.pro może ponownie spotkać się z Tricked i zrewanżować się za dwie porażki w Budapeszcie

Oto jak prezentuje się drabinka drugiego tygodnia:

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wybrane spotkania z polskim komentarzem transmitowane są na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Najważniejsze informacje o lidze możecie znaleźć pod tym adresem.