Polscy reprezentanci Virtus.pro poznali swoich ćwierćfinałowych rywali podczas drugiego sezonu ELEAGUE, w której nasi rodacy walczą między innymi o obronę tytułu.

Polacy przebrnęli pewnie przez fazę grupową, na start rozbijając doszczętnie formację Echo Fox, następnie w starciu z Ninjas in Pyjamas nie pozostawiając Szwedom najmniejszych złudzeń pewnie dostali się do fazy pucharowej. Dziś wylosowano ćwierćfinałowego rywala Virtus.pro, którym został zespół FaZe Clan.

Przeciwnicy polskich zawodników zajęli drugie miejsce w grupie po ciężkich bojach, które przyszło im stoczyć w tamtym czasie. Na inaugurację swoich zmagań Finn 'karrigan' Andersen i jego koledzy przegrali z Cloud9, następnie w meczu eliminacyjnym pokonali brazylijskie Immortals, by następnie po raz drugi zmierzyć się z Amerykanami. Po bardzo wyrównanym spotkaniu to jednak FaZe zapewniło sobie udział w play-offach turnieju z największą stawką, nie licząc Majora.

Środa, 30 listopada:

  • 20:00 – Brazil SK Gaming vs Denmark dignitas
  • 23:00 – Denmark Astralis vs Sweden Ninjas in Pyjamas

Czwartek, 1 grudnia:

  • 20:00 – European Union mousesports vs Canada OpTic Gaming
  • 23:00 – Poland Virtus.pro vs European Union FaZe Clan

Półfinały zaplanowano na 2 grudnia, zaś finał odbędzie się dzień później. Wszystkie spotkania będą transmitowane na oficjalnym kanale ELEAGUE oraz w amerykańskiej telewizji TBS. Czy naszym rodakom uda się zachować tytuł i po raz drugi z rzędu stanąć na najwyższym stopniu podium?