Polscy zawodnicy staną do walki ze szwedzkim zespołem w starciu, które będzie częścią europejskich kwalifikacji do Intel Extreme Masters Sydney.

Ekipa Virtus.pro powoli staje na nogi. O ostatnim turnieju bardzo pozytywnie wypowiada się między innymi Jakub 'kuben' Gurczyński, który jest dumny z postępów, jakie zrobili jego podopieczni w ostatnim czasie. Podczas turnieju w Budapeszcie bardzo mało brakowało, byśmy mogli ponownie oglądać polskich zawodników wznoszących trofeum podczas prestiżowego turnieju.

Na to niestety będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, lecz najbliższą okazją do tego może być Intel Extreme Masters Sydney, który odbędzie się już za miesiąc. Nasi rodacy muszą walczyć w kwalifikacjach, a na awans będą mieli dwie szanse. Pierwszą już za dwa dni, kiedy to w ćwierćfinale europejskich kwalifikacji staną naprzeciw szwedzkiej formacji Ninjas in Pyjamas.

By pojawić się w Australii polskim zawodnikom potrzebne będą trzy zwycięstwa, jednak zadanie do najłatwiejszych nie należy. W stawce znajdują się takie formacje jak Astralis czy chociażby G2 Esports, jednak Polacy udowodnili w Budapeszcie, że wciąż potrafią pokonywać najlepszych. Spotkanie z ekipą f0resta zaplanowano na czwartek, na godzinę 15:00.