Cotygodniowy update rankingu drużyn CS:GO zwykle nie budził większych emocji. Jednak po ostatnim turnieju offline, którym był MLG Columbus większość z nas była niezwykle ciekawa czy ujrzymy w końcu zmiany w górnej części tabeli.

Zmiany są i to dość zauważalne. Przede wszystkim jeżeli chodzi o polskie drużyny. W TOP 30 znajdziemy aż 3 ekipy złożone z naszych rodaków, czyli Poland Virtus.pro, Poland Team AGG i Poland CSGL. To naprawdę dobrze świadczy o rozwijających skrzydła podopiecznych KubiKa i Loorda. Jednak po kolei. Jak wygląda ranking po aktualizacji?

Miejsce Drużyna
1. fnatic
2. Luminosity
3. Natus Vincere
4. Astralis
5. Virtus.pro
6. EnVyUs
7. NiP
8. G2
9. Liquid
10. mousesports
11. dignitas
12. CLG
13. Cloud9
14. Tempo Storm
15. FaZe
16. FlipSid3
17. E-frag.net
18. Gambit
19. HellRaisers
20. AGG
21. Renegades
22. SK
23. OpTic
24. NRG
25. Selfless
26. Space Soldiers
27. CSGL
28. Splyce
29. GODSENT
30. ex-Publiclir

Ku zdziwieniu fnatic nadal obejmuje pierwsze miejsce od dłuższego czasu. Nawet ostatnia porażka na majorze nie wystarczyła, aby spadli o oczko bądź dwa w zestawieniu. Luminosity wskoczyło na druga lokatę jako zwycięzca ubiegłego turnieju offline. Wcześniej obejmowali dopiero czwarte miejsce za Natus Vincere i Astralis, które pospadały teraz minimalnie w dół. Miłym zaskoczeniem jest piąte miejsce Virtus.pro, jednak do najbliższego im czwartego miejsca jeszcze sporo im brakuje, więc najważniejsze na tą chwilę jest to, aby utrzymać lokatę, ponieważ po piętach depcze im EnVyUs oraz NiP. O ile  G2 trzyma się swojej lokaty to Liquid skoczył do góry aż o 9 oczek. Mówiąc o takich awansach w rankingu nie sposób nie wspomnieć o 20 miejscu AGG i 27. CSGL! To zdecydowanie napawa dumą.

Najbliższy ważniejszy update rankingu będzie po DreamHack Masters Malmö 2016, który rozpocznie się już 12 kwietnia, chociaż w tym miesiącu będą jeszcze dwa mniejsze wydarzenia, czyli finały CEVO Gfinity Season 9 i AlienTech CS:GO.