Viewer Pass to pewny model crowdfoundingu. Gracze kupując Przepustkę Widza pośrednio wspierają wszystkie drużyny uczestniczące na Majorze. Jednak co dostają w zmian?

Po raz pierwszy tak duże zmiany dotykają wszystkim dobrze „dropy”. Wcześniej każda osoba z połączoną grą z kontem Twitch mogła otrzymać prezent w postaci pamiątkowej paczki. Ceny niektórych z nich były naprawdę bardzo imponujące, przez co wielu otwarcie deklarowało się za oglądaniem transmisji na kilku urządzeniach i kontach, aby zwiększyć swoją szansę na małe wzbogacenie się.

Valve postanowiło ograniczyć tę praktykę. Podczas IEM Major Katowice 2019 pamiątkowej paczki nie otrzymają osoby, które nie wykupią Przepustki Widza, czyli można otwarcie powiedzieć „coś za coś”. Dochód ze sprzedaży Viewer Passów trafia w połowie do organizacji i zawodników, dzięki czemu wszystko przypomina model crowdfounding. Szkoda, że Valve nie zdecydowało się dorzucić zebranych pieniędzy po prostu do puli nagród, tak jak to jest w Dota2.

Oto kilka pytań i odpowiedzi, które mogły Was trapić:

  • Czy pamiątkowe paczki dostaną wyłącznie osoby, które kupiły Viewer Pass?

Tak. Kupienie Viewer Passa i ulepszanie żetonu to jedyna możliwość otrzymania pamiątkowych paczek. W grze możesz znaleźć różne sposoby na to jak ulepszać żeton. Możesz otrzymać maksymalnie trzy paczki – jedną za każdy poziom Twojego żetonu.

  • Jak mogę ulepszać żeton IEM Katowice 2019?

Żeton możesz ulepszyć przede wszystkim przez aktywowanie Przepustki, wykonywanie zadań i oglądanie meczów na żywo. Ukończ pięć z zadań aby ulepszyć swój żeton na srebrny, a siedem na złoty. Jeśli ukończysz wszystkie 11 wyzwań, żeton ulepszy się na poziom diamentowy. Za każde ulepszenie będziesz mógł odebrać pamiątkową paczkę.

  • W jaki sposób otrzymuję pamiątkową paczkę?

Od Ciebie zależy z jakiego meczu paczkę otrzymasz. Po obejrzeniu swojego żetonu w ekwipunku, odblokujesz możliwość otrzymania paczki. Wtedy z listy ukończonych spotkań możesz wybrać z jakiego spotkania chcesz mieć pamiątkę. Paczka, którą wybierzesz będzie posiadała autograf jednego z graczy, który otrzymał MVP podczas tego pojedynku.

  • Do kiedy mogę odebrać swoje paczki?

Do 31 marca.

  • Jak mogę wziąć udział w Pick'Em Challenge?

Dostęp do Pick'Em Challenge dostaje się po zakupieniu Przepustki Widza. Nie trzeba dodatkowo płacić za swoje wybory.